понеділок, 19 червня, 2017, 13:10 Світ
Затримані на мітингу проти корупції в Пітері розповіли про «газові» камери
Затримані на мітингу проти корупції в Санкт-Петербурзі у відділенні поліції. Фото: fontanka.ru
Затримані на мітингу проти корупції в Санкт-Петербурзі у відділенні поліції. Фото: fontanka.ru

У ніч на 13 червня в камери у відділенні поліції № 33 Санкт-Петербурга, де знаходилися люди, затримані на неузгоджений мітинг проти корупції на Марсовому полі, розпорошили газ.

Про це повідомляє Znak з посиланням на «ОВД-инфо».

Видання посилається на розповідь чотирьох людей, які провели ніч в цьому відділенні. За їхніми словами, в одній з камер перебував чоловік, теж затриманий 12 червня, але не на мітингу.

«Він був буйний, божевільно бив по стіні камери, довго. Ми розуміли, що нам з цим жити цілу ніч, і, мабуть, поліцейські це розуміли», – описує одна із затриманих. За словами іншого затриманого, поліцейські вдарили «наркомана» кілька разів, повели в сусідню камеру і запустили туди газ із перцевого балона. Через систему вентиляції газ розповсюдився в інші камери.

«Спочатку ми це не відчули, але хвилин через двадцять дійшло через вентиляцію, і праворуч, де були дівчата, і зліва від буйного, де були ми. У підсумку нас в камері було чоловік 11, і був [серед нас] один астматик. Тобто йому було найгірше, він мало не втрачав свідомість, мені теж було дуже погано, все боліло, дихати неможливо. Дали, єдине, по пляшці води, я сорочку облив, хоч якось було легше дихати, але це було марно. Кричали, намагалися сказати, щоб нам швидку викликали, вони мовчали, посміхалися, говорили, що скоро все пройде. Коли [ми] сказали, що є астматик, [потрібні] якісь ліки з аптеки, [нам] сказали, що все пройде, нічого страшного», – розповідає очевидець.

Коли приїхала швидка допомога, людей випустили з камер і перевели в підвал, в «невеликий актовий зал», де затримані провели ніч.

Нагадаємо, що 12 червня у багатьох містах РФ пройшли акції протесту, ініційовані опозиціонером Олексієм Навальним і його прихильниками. У Санкт-Петербурзі несанкціонована акція протесту проходила на Марсовому полі. На початку заходу співробітники поліції попередили присутніх, що мітинг носить незаконний характер, і запропонували їм сісти в безкоштовні автобуси, які довезли б мітингувальників на узгоджений майданчик на околиці міста, в Удєльному сквері. Після цього силовики почали оточувати і затримувати всіх, хто знаходився на Марсовому полі. В результаті адміністративні протоколи були складені відносно майже 500 осіб.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 07:06:16