понеділок, 19 червня, 2017, 22:10 Політика
Заступник міністра розповів про «гачок», на якому тримає підлеглих Петренко

У 2015-му міністр юстиції Павло Петренко запропонував мені написати заяву з відкритою датою і сказав, що всі керівники департаментів і територіальних органів написали такі заяви йому, вони лежать у нього в сейфі. Не знаю навіщо це – думаю, щоб їх підвісити «на гачок». Я відмовився писати таку заяву і був чи не єдиним з керівників, який цього не зробив.

Таке в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявив Андрій Вишневський, заступник міністра юстиції, коментуючи свої стосунки з міністром юстиції Павлом Петренком.

Пан Вишневський пригадав, що його запрошував на роботу міністр Олександр Лавринович 2012 року. «Сказав, що потрібно впровадити нещодавно ухвалений на той час закон про безоплатну правову допомогу – побудувати систему. Я спитав: «Що є?». А він каже: «Нічого, грошей нема». Я сказав, що хай і так, але є одна умова – потрібен повний карт-бланш на кадри. І треба віддати належне – ні Лавриновичем, ні двома наступними міністрами юстиції цей карт-бланш він не переглядався. І це основна причина, чому проект вдався», – акцентував заступник міністра.

Перед тим, як міністром юстиції став Павло Петренко, система безоплатної правової допомоги добре показала себе під час Революції Гідності. Вона була чи не єдиною державною установою, яка захищала права громадян і затриманих, побитих активістів Майдану. «Це було на виду, резонансно, тоді вона завоювала довіру», – пригадав пан Вишневський.

Коли на посаду міністра юстиції вступив Павло Петренко, він почав змінювати більшість керівників департаментів у міністерстві. «Підстав звільняти мене не було. Йому не було за що мене зачепити. Але міжнародні донори, які підтримували і продовжують підтримувати систему, та й загалом дуже багато зробили, щоб вона відбулася, увесь рік запитували – чому міністр нічого не говорить про систему – це ж такий очевидний успіх!

Він дійсно про це ні слова не говорив. Мабуть тому, що це не його успіх, а людей, які прийшли до нього. І тоді, у березні 2015 року через керівника своєї служби він запропонував мені написати заяву про звільнення», – зауважив заступник міністра.

Однак сам Андрій Вишневський заявив, що не готовий обговорювати це питання із керівником служби, натомість готовий розмовляти з міністром. «Павло Дмитрович сказав: «Мені здається, що ти шукаєш роботу. А з 1 липня нам треба запускати наступну чергу з надання безоплатної правової допомоги, я як політик несу за це відповідальність, і не можу зрозуміти, чи можу розраховувати на тебе, як на менеджера, чи ти не провалиш цю роботу?». Я відповів, що не шукаю роботи, і готовий працювати далі», – зазначив Вишневський.

Після цього міністр запропонував написати заяву на звільнення без дати, однак від цього Вишневський відмовився. «І ще одна цікава деталь. Під час розмови Павло Петренко сказав, що люди сидять по 7-8 годин під його приймальнею, щоб доповісти про свої ідеї. А я за рік жодного разу не приходив, як голова центру.

У відповідь я сказав, що готовий працювати з ним як міністром, політиком, і що успіх безоплатної правової допомоги буде його успіхом. Але сказав, що беру на себе відповідальність запустити наступну чергу системи безоплатної правової допомоги, якщо з цим не впораюсь, то піду», – розповів деталі Вишневський.

«Після цього три роки у нас була чудова співпраця професійного функціонера і публічного політика. А нещодавно я отримав пропозицію піти на посаду заступника міністра», – розповів Андрій Вишневський.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 06:29 :33