понеділок, 19 червня, 2017, 16:43 Політика
Закон про повернення окупованих територій лише формалізує ситуацію щодо Донбасу, – Фурса

Закон про повернення окупованих територій нічого не змінить щодо окупованого Донбасу. Він лише формалізує те, що уже і так відбувається. Адже Україна вже давно не постачає на цю територію електрику та газ.

Таку думку у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK висловив інвестиційний банкір Сергій Фурса.

«Закон про повернення окупованих територій нічого не змінить. Він лише формалізує ту ситуація, яка зараз є. Ми ж і раніше говорили про те, що влада відповідає за те, що там відбувається. Україна вже давно не постачає туди електрику та газ. На жаль, наразі немає можливості провести деокупацію цих територій. Звичайно, це не привід нічого не робити, але у даному випадку у законах неможливо щось кардинально змінити. Всі прекрасно розуміють, що така ситуація є надовго. І наближається до того, що Донбас може стати другим Придністров’ям. Тому що ми не будемо забирати окуповані території на умовах Росії, а РФ не віддасть нам їх на наших умовах», – прокоментував Сергій Фурса.

Ніхто з українського боку не буде форсувати події, щоб забрати Донбас у склад України. Тому ніякої війни не буде. Всі чекатимуть поки Росія сама, під тиском санкцій чи інших обставин, не буде готова віддати його на українських умовах.

«Україну наразі влаштовує ситуація щодо окупованого Донбасу з точки зору економіки. Повернення Донбасу зараз було б величезним економічним пасивом. Людський капітал, який є найголовніший у поточній економіці, вже переїхав в Україну. Якщо ми говорили, що 1,5 млн українців переїхали у Польщу, така ж кількість людей переїхала з Донбасу в Україну, компенсувавши цю втрату. А з точки зору активів, які там були, то половина вже зруйнована. А інша частина морально застаріла. Також цей регіон перебуває у великій техногенній, екологічній катастрофі», – розповів Фурса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 02:05:19