Новини » Суспільство

Вакарчук: Мене не цікавить влада і ніколи не цікавила. І політичних амбіцій я не маю

Прес-фан-конференція гурту «Океан Ельзи»

У Львові, перед фінальним концертом світового туру, який тривав майже два роки і охопив кілька континентів, гурт «Океан Ельзи» організував першу в Україні прес-фан-конференцію. На неї запросили лише 40 фанатів гурту.

Як глядачі звикли чекати, поки почнеться концерт ОЕ, так і цього разу довелось почекати на появу музикантів у конференц-залі. Зате можна було насолодитись саунд-чеком, де Святослав Вакарчук із музикантами, замість звичного океанівського репертуару, виконували, наприклад, «Wish You were here» Pink Floyd. До учасників прес-фан-конференції, зрештою, вийшли усі океанівці – Святослав Вакарчук, Денис Глінін, Мілош Єліч, Денис Дудко, Владімір Обсеніца. Напередодні львівського концерту вони багато сміялись, жартували. А останній навіть приніс із собою іграшкового Почекуна.

Про те, чи збирається Святослав Вакарчук йти в політику, як згоріли його штани після концерту в Івано-Франківську, яку музику слухають учасники ОЕ та хто з них є «бородатим ребьонком» – читайте далі.

Що після туру

У Святослава питають, чи планує він розширювати діяльність продюсера, і якщо так, то чи готовий він взяти когось, окрім Христини Соловій.

Святослав Вакарчук: Поставте мені це питання хоча б після трьох місяців відпустки.

На уточнююче питання, де його знайти через три місяці, віджартовується:

Я сам не знаю. Сподіваюсь, дуже тяжко. На жодне питання про майбутнє я всерйоз не відповім. Найближчий, найграндіозніший мій план – це зробити класний концерт зараз у Львові. А потім – забути про будь-які плани взагалі.

На питання, чи не плануєте знятись у кіно чи серіалі іронізує:

Святослав Вакарчук: Ми хочемо зніматись у мультфільмах. А мені кожні півроку пропонують у фільмах, і це не тільки Рома Балаян. А я хочу у мультфільмі.

Дитинство і діти:

Денис Дудко: У дитинстві в мене була мрія стати, як Бітлз. Ось вона певною мірою здійснилась.

Владімір Опсеніца: Так, зачіска у тебе така.

Денис Дудко: І ще таку шляпу хотів (показує на капелюх Святослава).

Святослав Вакарчук: Я не знаю, чи в мене вийшло те, що я хотів. Я хотів бути фізиком, я ним наче і став, а потім перестав ним бути. Виходить, моя мрія не здійснилась.

На питання про те, чи планують поповнення у сімях, жартують:

Святослав Вакарчук: Якщо у вас є якісь пропозиції чи ідеї щодо цього – то кажіть.

Денис Глінін: Ні, не плануємо.

Святослав Вакарчук: Можете у ЗМІ так і написати: у мене для Владо є кличка – «бородатий ребенок». Якщо хтось готується стати батьками або мамами, то поживіть із Владо – і ви пройдете курс «Матері і дитини».

То як все-таки згоріли джинси


Святослав Вакарчук: Оскільки інтрига була протримана декілька тижнів, то вже можна розказати і правду. Вона дуже проста. Падав сильний дощ. Я виходжу до людей, бо не люблю співати під накриттям сцени, коли всі глядачі мокнуть. Тому я сильно змок. А свої запасні джинси я залишив в готелі і мені просто не було, що одягнути. Я не придумав нічого кращого, аніж висушити їх на лампі UFO: на 10-15 секунд поставити їх туди і все. Але до мене в цей момент хтось чи подзвонив, чи зайшов. І через 40 секунд чи хвилину я побачив, як вони палають на цій лампі. Я з честю погасив пожежу, але трохи надихався диму. Ось і вся правда. До того часу у мене було дві пари однакових штанів, тепер у мене є ще пара інших.

Культурні маленькі слабкості:

Святослав Вакарчук: Я готовий зізнатись, що в нашого тур-менеджера Богдана є маленька культурна слабкість – він курить кальян. Я терпіти не можу, коли хтось таке курить. Але ми мусимо з цим змиритись, бо він хороший тур-менеджер.

Владімір Опсеніца: А в нас слабкостей нема, тільки у Богдана є. В нас є некультурні слабкості.

Святослав Вакарчук: Владо з Мілошем – фанати коміксів. Ці супер-герої із великим товстими задницями в кольорових костюмчиках – я нічого в цьому не розумію. Одного разу ми пішли в кінотеатр на такий фільм і від того, щоб я не заснув, мене врятував тільки поп-корн.

Про улюблену музику і концерти

Владімір Опсеніца: Треба слухати всього по-трішки: і класику, і джаз, і рок, і хіп-хоп, і хаус… Усюди є чого навчитись. Головне те, що вам найближче.

Денис Глінін: Моя улюблена пісня «Вулиця», але ми її дуже рідко граємо.

Владімір Опсеніца: Найкращий концерт, на якому я був глядачем, це виступ Пола Маккартні в Києві та гурту Moloko на фестивалі Exit в Новий Сад у Сербії.

Мілош Єліч: Для мене найкращий концерт – це Роберт Плант & The Sensational Space Shifters.

Денис Дудко: У мене насправді боязнь натовпу, я інтроверт, тому намагаюсь уникати великих концертів і ходжу по джазових. Тому найкращим для мене є виступ джазового музиканта Чарльза Ллойда в Парижі.

Денис Глінін: Погоджуюсь із Владо, найкращий концерт – це Пол Маккартні та Депеш Мод в Києві.

Святослав Вакарчук: Я скажу цитатою із фільму: «Лучший концерт в моей жизни – впереди».

Чи цікавить Вакарчука політика

Святослав Вакарчук: Я роблю стільки, скільки можу. І всі проекти, які плануються, вони так чи інакше стають надбанням громадськості і всі про них знають. Серед вас, серед найближчих друзів, фанів, хочу ще раз відверто сказати, підкреслити: мене не цікавить влада і ніколи не цікавила. І політичних амбіцій я не маю. Мої амбіції значно ширші – зробити так, щоб ця країна краще жила. Все, що треба для цього зробити, я зроблю.

Марічка Цигилик,
для IA ZIK

Редакція не несе відповідальності за думку, яку автори висловлюють у блогах на сторінках ZIK.UA

*Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.

Loading...