понеділок, 19 червня, 2017, 20:45 Львів
У Міністерстві юстиції сьогодні існує значний ризик корупції, – заступник міністра

У Міністерстві юстиції сьогодні існує очевидний інституційний конфлікт інтересів та системостворюючий ризик корупції. Адже Міністерство поглинуло декілька служб, які раніше були окремими юридичними особами. Більше того, в Мінюсті поєднали функції, які в жодному разі не можна поєднувати.

Про це в ефірі програми HARD з Влащенко (в ефірі 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) заявив заступник міністра юстиції України Андрій Вишневський.

«У Міністерстві юстиції сьогодні є системна проблема, адже Міністерство поглинуло декілька служб, які раніше були окремими юридичними особами.   Зокрема, йдеться реєстраційну службу, пенітенціарну – це тюрми та державну виконавчу службу. І таким чином на сьогоднішній день у такому величезному Міністерстві поєднані функції, які в жодному разі не можна поєднувати», – зазначив заступник міністра.

За словами Андрія Вишневського, у Міністерстві юстиції сьогодні є очевидний інституціальний конфлікт інтересів та системостворюючий ризик корупції.

«Візьмемо до прикладу державну реєстрацію. Сьогодні, у Міністерстві юстиції службові особи можуть виконувати реєстраційні дії – входити у реєстри та вчиняти певні реєстраційні дії. Паралельно з цим, у Міністерстві працює комісія, яку очолює заступник міністра Мороз, яка власне розглядає скарги на дії інших державних реєстраторів, тобто виконує апеляційну функцію стосовно скарг в адміністративному порядку. Окрім цього, в Міністерстві є і підрозділи, які займаються формуванням державної політики у сфері державної реєстрації. Тобто, інституціальний конфлікт інтересів та потенційно-корупційна ситуація очевидні», – додає гість програми

На переконання Андрія Вишневського, така ж ситуація існує і в пенітенціарній службі, а також у державній виконавчій службі.

«Розумієте, ця проблема – системна. Через це в Міністерстві юстиції й існує системостворюючий ризик корупції. Більше того, така модель Міністерства не відповідає тій моделі, яку хоче отримати уряд Гройсмана. Згідно цієї моделі, міністерства повинні бути маленькими, включати групу стратегічних експертів, які займатимуться тільки виробленням державної політики, а не управлінням державним майном чи наданням публічних послуг», – акцентував заступник міністра юстиції України.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 13:26:28