понеділок, 19 червня, 2017, 12:31 Суспільство
У день 110-річчя письменника Шаламова ТАСС переплутав Колиму з Кримом
Мемріальна дошка, відкрита на будинку Шаламова в Москві. Фото: RFI
Мемріальна дошка, відкрита на будинку Шаламова в Москві. Фото: RFI

Вчора виповнилось 110 років від дня народження великого російського письменника і поета Варлама Шаламова, автора «Колимських оповідань» про ГУЛАГ 1930-1950 рр. Розповідаючи про те, як відзначає ювілей рідне місто Шаламова Вологда, російське інформаційне агентство ТАСС назвало його книгу «Кримськими оповіданнями».

Про це пише RFI.

Варлам Шаламов був вперше заарештований у 1929 році, відбув три терміни на Колимі в «Севвостлаге» і остаточно вийшов із таборів після реабілітації в 1956. У листі Олександру Солженіцину Шаламов писав: «Табір – негативна школа з першого до останнього дня для кого завгодно. Людині – ні начальнику, ні арештанту не потрібно його бачити. Але вже якщо ти його бачив – треба сказати правду, якою б вона не була страшною. <...> Зі свого боку я давно вирішив, що все життя я присвячу саме цій правді».

Шаламов народився у Вологді в родині священика. «Колимські оповідання» створювалися з 1954 по 1973 рік. Перше видання книги вийшло в Лондоні в 1978 році, а в СРСР цю грандіозну літературну працю було опубліковано лише в кінці 1980 – початку 1990. Останні роки Шаламов провів у Будинку інвалідів у важкій бідності.

Крім «Колимських оповідань» до літературної спадщини Шаламова належить збірник оповідань «Вішера», присвячений його першому арешту, «Колимські вірші», автобіографічний роман «Четверта Вологда» та ін.

У 1981 році французький Пен-клуб нагородив Шаламова премією Свободи.

Сторінка з сайту ТАСС від 18 червня 2016 року
Сторінка з сайту ТАСС від 18 червня 2016 року

У неділю, 18 червня, рідне місто Шаламова відзначає ювілей письменника. Агентство ТАСС, розповідаючи про заходи, допустило помилку, назвавши Шаламова автором «Кримських оповідань». Шаламов провів на Колимі майже 17 років і в своїх спогадах писав: «Колиму ж я ніколи не забуду».

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:49:28