понеділок, 19 червня, 2017, 19:10 Політика
Тарута: «Хорватський сценарій» для України – це загострення на фронті

Закон про де окупацію Донбасу передбачає справді позитивні зміни та реальну реінтеграцію. Та попри це, цей закон може призвести і до загострення ситуації на Сході країни за так званим «хорватським сценарієм».

Про це в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00–11:00, 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) заявив Сергій Тарута, народний депутат України.

Нагадаємо, РНБО спільно з Адміністрація Президента готують новий законопроект, який повинен змінити формат антитерористичної операції. Зокрема, як зазначалося, АТО хочуть замінити військовою операцією, якою керує не СБУ, як нині, а оперативний штаб. Натомість, гість програми нардеп Сергій Тарута вважає, що прийнявши закон та змінивши назву, війна на Донбасі не закінчиться.

«Війну потрібно було називати війною ще тоді, коли б це реально могло щось змінити, тобто, коли Росія почала реалізовувати в Україні свій сценарій. Більше того, я тоді пропонував задіяти компоненти військового спецназу, який би міг реагувати на всі виклики, які були на той час. Але, нажаль, до цього ніхто не прислухався, тому й ми не змогли швидко та ефективно нейтралізувати саму ситуацію», – вважає гість програми.

Сергій Тарута обурюється, що попри активне обговорення законопроекту про деокупацію Донбасу в ЗМІ, особисто він та інші народні депутати його ще не бачили.

«Чесно кажучи, коли вже пройшло 2,5 роки з початку війни на Донбасі, то виникає більше запитань, аніж відповідей. Зокрема, ці питання виникають тільки через те, що до сьогоднішнього дня депутати не бачили проект закону про деокупацію Донбасу», – каже Сергій Тарута.

За його словами, закон про де окупацію Донбасу передбачає справді позитивні зміни та реальну реінтеграцію. Та попри те, Тарута припускає, що цей закон може призвести до загострення ситуації на сході України.

«На превеликий жаль, це «хорватський сценарій». Адже ми сьогодні зовсім не розуміємо про що йде мова у законі про деокупацію. Але в нормальному політичному суспільстві його спочатку озвучують, обговорюють з експертами, громадськістю, а вже після цього виносять на дебати у політичному форматі. Тому поки що я не розумію, що зміниться, коли ми приймемо закон про деокупацію Донбасу, де назвемо війну –  війною», – зазначив гість програми

Окрім цього, Сергій Тарута додав, що справді важливим сьогодні є те, щоби ми відновили всі конституційні права тих людей, які залишилися на окупованій території.  

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:25:37