понеділок, 19 червня, 2017, 22:15 Політика
Симчишин: через 5-10 років проблема зі сміттєзвалищами буде в усіх великих містах

Якщо сьогодні відкладати питання переповненості сміттєзвалищ в Україні, то веж через 5-10 років у кожному великому місті буде подібна до львівської ситуація.

Таку думку у програмі «Vox populi» (20:00 – 20:30 на телеканалі ZIK) висловив міський голова Хмельницького Олександр Симчишин.

«Проблема сміття – це питання, яке сьогодні хвилює кожне українське місто. Однак, багато хто із представників міської влади зараз вважають, що, на відміну від Львова, у їхньому розпорядженні перебувають сміттєзвалища, які ще мають ресурс. Проте вже за 5-10 років таке питання постане перед кожним, хто зараз його відкладає», – зауважив Симчишин.

Зокрема у Хмельницькому, продовжує міський голова, проблема зі сміттєзвалищем уже є відчутною, адже місцевому полігону відходів уже 60 років, він уже давно вичерпав свій ресурс.

«Львів’яни зверталися до нас кілька разів за допомогою, щоб Хмельницький прийняв сміття. Проте ми відмовляли з об’єктивних причин, адже і свого сміття вже забагато», – прокоментував мер міста.

Відтак, вважає Симчишин, без будівництва сміттєпереробного підприємства, ресурс будь-якого полігону відходів є обмежений.

«У Хмельницькому ми вже почали активно працювати у напрямку сміттєпереробки. Буквально минулого тижня відбувся конкурс на визначення переможця для проведення дегазації існуючого сміттєзвалища і цього тижня ми оголосимо переможця. Після відкачки газу і мінімізації пожеж, черговим етапом буде будівництво повноцінного сміттєпереобного підприємства, що дозволить сортувати і переробляти 85 % сміття. Реалізація такої концепції складає близько 35-40 мільйонів євро», – розповів мер Хмельницького Симчишин.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 06:29 :52