понеділок, 19 червня, 2017, 13:39 Київ
Щоб отримати свої квартири, ошукані інвестори об‘єднались у кооператив

На жаль, київська міська влада не може самостійно впливати на незаконні забудови – для цього орган мусить звертатись до правоохоронців та ДАБІ. Щоб ошукані інвестори змогли повернути свої квартири, вони мають об‘єднатись у кооперативи та власними коштами оплатити те, що не доробив горе-забудовник.

Про це йдеться у сюжеті проекту будівельних журналістських розслідувань «Житлоблуд» (щосуботи о 20:30 на телеканалі ZIK).

На початку червня команда «Житлоблуду» навідалась до ЖК «Святобор». Місцеві мешканці уже кілька років протестують проти зведення по сусідству масштабного комплексу. Вони переконані: інфраструктура, транспортне сполучення та комунікації Святошинського району просто не витримають збільшення населення у декілька разів. Однак заступник голови КМДА Олександр Спасибко лише розводить руками. Мовляв, кожному не догодиш, а без ущільнення забудов Київ не розвиватиметься.

«Я розумію тих людей. Адже, коли ти спокійно живеш у своїй квартирі, а поруч починають будівництво, звісно, тобі це не подобається. Але місто має розвиватись, а без ущільнення забудов цього не досягти», – каже Спасибко. Він додає: від таких забудов столиця лише виграє – із кожної квартири забудовник платить у бюджет певний пайовий внесок. Згодом саме ці кошти і йдуть на соціальну інфраструктуру.

Та, мабуть, найбільші пристрасті вирували навколо комплексу ЖК «Єнісейська Садиба». Ще на вході до відділу продажу знімальну групу зустріла банда молодиків, спортивної статури. Та й між активістами з автокооперативу та забудовником відбувся конфлікт. Адже, на думку місцевих, будівництво ведеться із порушенням будівельних норм – комплекс зазіхає на території кооперативу. Люди навіть звинуватили представників «Садиби» у замаху на головного противника будівництва Владислава Зарембу.

Та, на думку Спасибка, автокооперативи – радянський пережиток. Тож замість них мають з‘явитися багаторівневі паркінги.

«Що стосується саме цього будівництва, то у березні депутати Київради затвердили детальний план території. Там передбачені дитячі садки та парк. Тож зведення «Єнісейської Садиби» – законне. На сьогодні ця земельна ділянка, відповідно до детального плану території, є багатоповерховою житловою забудовою. Є рішення Київради. Які ще можуть бути питання?», – заявив Спасибко.

Наразі ж на сайті містобудівного кадастру Києва статус будівництва комплексу – «чекає на рішення». Тож поки у Київраді думають, чи визнавати будівництво законним, зведення ЖК та продаж квартир не припиняються.

Ще одним проблемним комплексом виявився столичний ЖК «Лего Хаус». Згідно даних на сайті містобудівного кадастру Києва, об‘єкт має статус самочинного будівництва. До того ж, він фігурує аж у чотирьох кримінальних провадженнях, та виявився довгобудом, пов‘язаним із аферами знаного «забудовника» Анатолія Войцеховського. Тож інвестори ЖК ніяк не можуть вселитись у власні домівки. Адже через численні порушення,квартири людей не здані в експлуатацію, а відтак і – під’єднатись до важливих комунікацій неможливо.

У свою чергу Олександр Спасибко запевняє: КМДА неодноразово зверталася і в поліцію і в ДАБІ, аби продаж квартир та саме зведення «Лего Хаусу» нарешті припинили. Самостійно ж міська адміністрація ні на що не може вплинути. Мовляв, людина «повелася» на рекламу і принесла свої кошти аферистам. Це двосторонні відносини, у які, згідно закону про господарську діяльність, чиновники не мають права втручатися – лише правоохоронці.

«Інвесторам необхідно об’єднатись у кооперативи. Ми надаємо юридичну допомогу, реєструємо і розповідаємо, як слід діяти далі. Міські служби готові надавати технічні умови на підключення до комунікацій. Та цим людям необхідно зібрати кошти і побудувати комунікації самостійно. Адже у нас немає правових підстав будувати інженерні мережі приватним забудовам», – зазначив Спасибко.

Ще одним колишнім об‘єктом Войцеховського виявився ЖК «Мозаїка». Будівництво велося без необхідних дозвільних документів та з численними порушеннями. Відповідно, ЖК визнали самочинною забудовою, а місцева влада навіть демонтувала третю секцію комплексу. Олександр Спасибко особисто був присутній під час демонтажу. Але чи подумав він про тих, хто купував собі квартири саме в цій черзі будівництва?

«Ми не можемо займатись кожним комплексом. Люди мають об‘єднуватися і вирішувати проблеми на загальних зборах. Робіть кооператив, скидайтесь грошима. Ті квартири, які залишились, продавайте і за ці кошти добудовуйте будинок. Щоб добудувати «Мозаїку» потрібно 190 мільйонів, тоді як об‘єктів, які можуть продати – аж на 230. У них гарна перспектива», – зазначив Спасибко.

І ошукані інвестори уже взялись за справу. На загальних зборах призначили керівника проекту, а усі рішення ухвалюють колегіально.

«Із січня цього року ми стали повністю самостійною організацією і нікому не підпорядковуємось. Власник землі – підприємство «Дніпробуд», усіма акціонерами якого є інвестори ЖК. Тільки-но отримаємо відповідні документи, зможемо сміливо заявляти новим інвестора, що у нас все законно», – розповів керівник ЖК «Мозаїка» Олександр Суятинов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 07:59:50