понеділок, 19 червня, 2017, 18:20 Політика
Савченко: Закон про деокупацію має допомогти Порошенкові залишитись Президентом

Мені видається, що законопроект про окуповані території говорить тільки про одне – залишити Порошенка на другий, третій терміни, як президента воюючої країни. До цього вони ухвалюватимуть закон за законом, щоб не було позачергових парламенту, президентських виборів. Тобто це просто закон, щоб утримати владу і вибити електоральне поле.

Про таке у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявила Надія Савченко, позафракційна депутат Верховної Ради, коментуючи ідею законопроекту про деокупацію.

«Диявол криється в деталях, – коментує Савченко ідею РНБО та Президента. – Тому є секретність довкола цього законопроекту. Ніхто не заважав зробити закон три-чотири роки тому, прописати війну в ньому ще тоді».

Зараз, на думку нардепа, військово-цивільні стануть головнішими за військові команди. «Автором нових команд буде Головнокомандувач, тобто Президент. А наскільки Президент талановитий стратег і командувач – ми пам’ятаємо по Іловайському та Дебальцівському котлах, і по тому, як підбивали літаки», – нагадала про військові поразки депутат Савченко.

Обранця обурило те, що у законі про окуповані території, в якому багато було сказано про реінтеграцію Донбасу, який статус надавати – там нічого не було сказано про те, як повертати. «Натомість є про те, як відокремити. Я не думаю, що закон буде спрямований на повернення територій», – вважає Надія Савченко.

У цій війні, як вважає депутат, порушені всі можливі правила, всі канони класичної війни, саме тому вона і зветься гібридною. «Які Президент буде вносити чергові забаганки під цей закон, коли він стане головнокомандувачем з повноправним станом введення війни і де вона буде вводитись – невідомо.

Але ним можна скористатись. От наприклад львівське сміття: там почався бунт про те, що треба вичистити Львів від сміття. Президент поїхав представляти країну, яка завалена сміттям. Завтра він скаже: там сепаратисти – вводимо військовий стан у Львові, вводимо у Чернігові, Черкасах. Тобто це буде механізм придушення бунту, кращий, ніж у Януковича», – підсумувала пані Савченко.

Водночас на уточнення ведучого Надія Савченко додала, що не бачила законопроекту про деокупацію.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-23 02:18:33