понеділок, 19 червня, 2017, 15:57 Події
Речник МЗС на конференції закликала Росію припинити переслідування Семени й Сущенка
Прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца. Фото: Колесник Євген/УНІАН
Прес-секретар МЗС України Мар'яна Беца. Фото: Колесник Євген/УНІАН

Міністерство закордонних справ України закликало Росію негайно припинити переслідування українських журналістів Романа Сущенка і Миколи Семени.

Про це заявила речниця міністерства Мар’яна Беца на конференції Організації з безпеки та співробітництва в Європі (ОБСЄ), яка проходить у Відні 19-20 червня і присвячена свободі слова, інформує «Радіо Свобода».

«Закликала Росію негайно припинити незаконне і політичне переслідування українських журналістів Романа Сущенка і Миколу Семену», – написала вона на своїй сторінці в Тwitter.

У Криму журналісту Миколі Семені висунули звинувачення в кримінальному злочині, передбаченому частиною 2 статті 280.1. Кримінального кодексу Росії «Публічні заклики до вчинення дій, спрямованих на порушення територіальної цілісності Російської Федерації». Кримінальна справа, складена слідчими, нараховує шість томів. На допиті ФСБ Микола Семена заявив, що у своїх матеріалах реалізовував право на «вільне висловлення думки».

Захист Миколи Семени, Міжнародна і Європейська Федерації журналістів, НСЖУ, МЗС України, а також офіс представника ОБСЄ з питань свободи слова закликали ФСБ Росії випустити журналіста з Криму на лікування, позитивної відповіді поки домогтися не вдалося.

Восени минулого року ФСБ Росії в Москві затримала кореспондента українського агентства «Укрінформ» у Франції Романа Сущенка, який приїхав до Росії у приватних справах. Його назвали «співробітником української розвідки». Кримінальну справу російські слідчі порушили за статтею «шпигунство». Сущенко всі звинувачення відкидає. Українська сторона називає звинувачення проти журналіста безпідставними і вимагає негайно його звільнити.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 18:28:37