понеділок, 19 червня, 2017, 12:26 Суспільство
Разом з політикою з'явився і політичний терор, – Данилов

Не варто терористів початку 20-го століття оцінювати за сьогоднішніми критеріями. Наші уявлення про добро, зло, допустиме та недопустиме, не можна прикладати до тієї ситуації, в якій перебували люди у свій історичний час.

Таку думку в ефірі програми «Історична Правда з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив заступник директора Центру близькосхідних досліджень Сергій Данилов.

«Коли ми починаємо гратись в таку гру – дивитись на людей, які жили в інші епохи, нинішніми очима, – ми попадаємо в певну пастку, яка викривляє дійсність. Ці люди діяли в своїх обставинах, і не варто зараз намагатись дати оцінку їхній діяльності», – пояснює Данилов.

Суспільство і церква вже на початку 20 століття засуджували вбивство. Вже майже дві тисячі років світ засуджує вбивства. Але виходить, що буває вбивство, як інструмент терору, за яке ми сьогодні не готові засуджувати.

«Якщо подивитись на історію світу, то жоден з батьків-засновників тодішніх новостворених держав і близько не був «святим», згідно до критеріїв нашого часу. Їх оцінюють не по тому, вбивали вони чи ні, а по тому, наскільки їхня діяльність важлива для тих, хто живе зараз», – розповідає гість студії.

За його словами, акти терору існують майже від тоді, від коли існує людство.

«Я думаю, що терор з'явився ще в добіблійні часи. Це зовсім не винахід 19-20 століття. Якщо говорити про політичний терор, то історія Римської імперії надає нам приклади вбивств перших осіб. Тобто, в політиці цей інструмент завжди використовувався, щойно з'явилась політика», – розповів Сергій Данилов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 00:14 :06