понеділок, 19 червня, 2017, 16:39 Політика
Прискорення пенсійної реформи – маніпуляція напередодні виборів, – експерт

Усі розмови навколо пенсійної реформи – маніпуляція напередодні виборів. Насправді 30 відсотків виплат Пенсійного фонду є неправомірними, а припинення верифікації продемонструвало, наскільки вигідними для цієї структури є «мертві душі».

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив економічний експерт Андрій Длігач.

Представлена урядом нова формула підрахунку пенсій – типовий маніпулятивний підхід. Політикам насправді не йдеться про економічні реформи – вони готуються до виборів.

«Ми абсолютно чітко бачимо, що прискорення пенсійної реформи і заяви про збільшення розміру пенсій, замість розвитку економіки, скоріш за все, говорить про підготовку до вибрів», – припустив Длігач.

Також експерт звернув увагу на співвідношенні робітників до пенсіонерів. В Україні воно становить 1:1, тоді як в Європі – на одного пенсіонера припадає втричі більше працюючих.

«Усе це пов‘язане із абсолютним провалом верифікації пенсійних виплат. Попередні розрахунки вказували на те, що близько 30 відсотків видатків Пенсійного фонду є неправомірними. Тож увесь процес був призупинений. Це ще раз свідчить, що «мертві душі» є дуже вигідними для проведення виборів», – наголосив експерт.

На думку ж інвестиційного банкіра Сергія Фурси, держава взагалі здатна обійтись без Пенсійного фонду – усю систему можна було б просто автоматизувати із мінімальними затратами. Однак у структурі «крутяться» ті, хто зацікавлений у великій кількості пенсіонерів.

«Для них важливо, щоб на папері таких людей було більше, адже саме вони й отримують їхні виплати. Якщо ж замінити Пенсійний фонд трансакціями, справжні пенсіонери нічого не втратять», – вважає Фурса.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-25 02:00:29