понеділок, 19 червня, 2017, 15:54 Політика
Поспіх щодо ухвалення законопроекту про повернення окупованих територій є політичним, – Суслов

Поспіх щодо ухвалення законопроекту про повернення окупованих територій пов’язаний з тим, що Президент України сьогодні полетів до США на зустріч із Дональдом Трампом. Адже видимість прогресу щодо врегулювання ситуації на Донбасі для США можна створити шляхом ухвалення такого закону.

Про це у прямому ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK зазначив міністр економіки України (1997-1998 рр.) Віктор Суслов.

Законопроект про повернення окупованих територій є політичним. Адже він не може безпосередньо призвести до повернення окупованих територій у склад України, але закінчити нарешті антитерористичну операцію, що триває вже три роки.

«Антитерористична операція не може тривати безкінечно. Тому потрібно перейти до іншого формату і створити такий закон, який би узаконив застосування воєнних сил в умовах, коли немає уже АТО, але іще немає офіційно оголошеної війни. Бо це питання звичайно було не врегульоване. А поспіх із цим законопроектом пов’язаний з тим, що Президент України сьогодні полетів до США на зустріч із Дональдом Трампом. І там  Порошенко має намір розповісти Трампу про те, що уже є хоч якийсь натяк на прогрес у цій ситуації. А видимість прогресу можна створити шляхом прийняття такого закону», – прокоментував Віктор Суслов.

Що ж до реінтеграції окупованих територій, то якщо норми Мінських угод ввійдуть у закон, це і буде той шлях, за допомогою якого можна реінтегрувати території у склад України. Адже відкриються нові шляхи для ведення переговорів, в тому числі і з сепаратиськими силами Донбасу.

«Оскільки багато хто заявляв, що є лише один шлях – виконання Мінських угод, то я думаю, що ці угоди ввійдуть у закон, і з’являться умови за допомогою яких, можна буде реінтегрувати території у склад України», – додав Суслов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 21:40 :11