понеділок, 19 червня, 2017, 14:39 Політика
Новий закон про окуповані території юридично визнає Росію агресором, – Таран

Формат АТО та Мінські домовленості були потрібні для того, щоб стримати російську агресію, мати час для зміцнення армії та щоб тримали спільний дипломатичний фронт проти Росії.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів політолог Сергій Таран.

«Було б дуже наївно вважати, що Мінськ чи АТО самі по собі принесуть мир. Це неможливо. Але потрібно було це зробити для того, щоб мати змогу стримувати та зупиняти агресію, і мати спільну мову із Заходом для розмови з Путіним. І ми це зробили», – пояснює Таран.

Але, на його думку, зараз цей формат вже майже вичерпав себе.

«Росія не виконує Мінські домовленості і вже встигла зробити багато речей, які кидають виклик усьому світу. Відповідно Україна може ставити питання про посилення відповідальності Росії і про юридичні механізми, які б виходили на інший рівень домовленостей», – розповів експерт.

За його словами, новий закон про окуповані території, підготовлений Верховною Радою, юридично покаже, хто є агресором.

«Українська делегація у форматі ПАРЄ вже говорила про відповідальність Росії, і про це голосували всі делегації, тому там це вже затверджено. Але в українських законах – ще ні. Але тепер новим законом буде затверджено, що Росія є агресором, а території, які перебувають під окупацією, будуть юридично визнані окупованими», – пояснив політолог.

Важливим моментом закону він вважає пункт про те, що Мінські домовленості повинні дотримуватись сторонами за форматом «спочатку безпека, а потім – політична частина».

«Було дуже багато дискусій, пов’язаних з цим питанням. Була критика у зв’язку з тим, що, мовляв, у «Мінську» прописано, що спочатку можуть бути вибори, а потім – безпека. Але зараз цей закон має чітко розмежувати, що повинно бути першочерговим. І вже у нікого не буде запитань, бо це буде український закон», – розповідає Сергій Таран.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-01-22 18:29:02