понеділок, 19 червня, 2017, 19:18 Політика
Готувати закон про деокупацію – це теж, що винаходити велосипед, – експерт

Законом про деокупацію ми винаходимо велосипед. Насправді ж у держави є правова і законодавча база, щоб забезпечити заходи із захисту України від агресії з боку Росії.

Таку думку в програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK висловив Олег Жданов, військовий експерт, коментуючи потребу ухвалення закону про деокупацію, над яким зараз працюють в РНБО.

Експерт заявив, що його вражає правовий нігілізм серед парламентарів. «Таке враження, що ніхто ніколи не читав законів про оборону і Конституцію України», – висловився пан Жданов.

Президент, як вважає знавець військової справи, хоче зберегти свій мирний план в дії. «І як би закон і концепція не називались, вони хочуть АТО переформатувати в продовження АТО, але не оголошуючи війну війною», – міркує експерт.

Однак, Олег Жданов наголошує, що президент за законодавством є верховним головнокомандувачем і має повне право ввести військовий стан на окремій території чи на певній території. Відтак йому не треба розширювати повноваження.

«Те, що означає створити єдиний орган управління, то в законі це ставка верховного головнокомандувача. І вона створюється чи для окремої території, до якої входять адміністративні органи управління, військово-громадські організації, ЗСУ і силові структури», – додав пан Жданов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-02-24 14:24:37