неділя, 18 червня, 2017, 19:04 Суспільство
Вільний менталітет: російський історик розповіла про важливу відмінність українців від росіян

У Росії не люблять говорити, що кріпосне право у нас існувало аж до кінця XIX століття, воно наклало істотний відбиток на менталітет

Велика частина України майже не знала кріпосного права. І це створило менталітет більш вільний.

Большая часть Украины почти не знала крепостного права. И это создало менталитет более свободный

Про це розповіла в інтерв’ю НВ найбільш авторитетний російський фахівець з історії України Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка очолює Центр з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету.

Слов’янські народи все між собою досить близькі і схожі, але є серйозні відмінності, які потрібно розуміти.

«У Росії не люблять про це говорити, але кріпосне право у нас існувало аж до кінця XIX століття, воно наклало істотний відбиток на Менталітет великої частини населення. Минуло всього 150 років з моменту скасування кріпосного права. Це дуже мало насправді. А щодо України, то більша її частина майже не знала кріпацтва і це створило менталітет більш вільний це було помітно і в XVII столітті, ну і помітно, я думаю, зараз», – сказала Таїрова- Яковлєва.

Вона зазначила, що найпоширеніші міфи про Україну в Росії – це те, що Україна з’явилася мало не в кінці XIX століття, що у неї ніколи не було державності, що козацтво – це щось неприборкане, неосвічене, неорганізоване.

За її словами, ці міфи складалися ще з часів Російської імперії і потім плавно і зручно перекочували в Радянський Союз. Багато з них – про єдиний братський народ, возз’єднання Росії та України – використовується певними колами досі.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-19 14:49:54