п'ятниця, 16 червня, 2017, 10:55 Політика
Візовий режим з Росією – це підготовка влади до виборів, – Верещук

Введення візового режиму з Росією – це підготовка сьогоднішньої влади до наступних виборів. Це виключно політична кон'юнктура використання моменту, щоб заробити собі дешевих електоральних балів. Також це можливість відволікти суспільство від важливіших проблем та пошуку адекватнішого виходу із ситуації з Росією.

Про це в ефірі програми «Прямим текстом» (щочетверга о 21:30 на телеканалі ZIK) заявила президент Міжнародного центру Балто-Чорноморських досліджень Ірина Верещук.

«В сьогоднішньому світі, коли за допомогою кібератак можна «підірвати» вибори у будь-якій країні світу, ми хочемо відгородитись від Росії за допомогою звичайного штампу в закордонному паспорті», – пояснює Ірина Верещук.

Але не до усіх рішень української влади щодо намагання закритись від наших східних сусідів вона ставиться настільки скептично.

«Рішення про блокування соціальних мереж «Вконтакте» та «Однокласники» – це питання про національну безпеку, оскільки на cході триває гібридна війна. Можна сказати, що візовий режим – теж питання національної безпеки, але так ми дійдемо до газопроводу, який постачає газ з Росії в Європу», – розповідає гість студії.

На її думку, введення візового режиму жодним чином не допоможе відсторонитись від Російської Федерації.

«Потрібно розуміти, що Росія – це шоста частина земної суші, більше двох тисяч кілометрів кордону з Україною і близько півтори сотні мільйонів населення, де Кремль – це невеличка групка людей. Ми не зможемо від них відгородитись за допомогою віз. Візи ж не переселять їх на Марс», – заявила Верещук.

На її думку, найадекватнішим антиросійським кроком з боку України буде економічне відсторонення від наших східних сусідів.

«Економічні програми повинні допомогти нам закритись від Росії. Це стосується диверсифікації джерел постачання енергії, відхід від російського вугілля та газу. Спочатку нам потрібно економічно відсторонитись від Росії, а потім можна зважати і на дрібніші аспекти наших з нею відносин», – пояснила Ірина Верещук.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 00:11 :39