Новини » Економіка 14 червня, 2017, 13:37
Омелян: смерті на дорогах щорічно коштують українській економіці $4,5 млрд
Фото: epravda.com.ua
Фото: epravda.com.ua

3,5 тисячі смертей на українській дорозі вартували українській економіці 1,5-2% ВВП. Це становить близько 4,5 мільярда доларів.

Про це заявив міністр інфраструктури Володимир Омелян на засіданні уряду, передає «Економічна правда».

«3,5 тисячі смертей у 2016 році. Це 1,5-2% ВВП або близько 4,5 млрд доларів втрат для української економіки за розрахунками Міністерства інфраструктури та Світового банку», – заявив міністр.

Натомість відомство пропонує декілька рішень, які допоможуть скоротити смертність на українських дорогах.

«Укравтодор пропонує будівництво 500 кільцевих розв’язок замість нерегульованих переходів. Необхідно здійснити оновлення технічних стандартів для проектування та будівництва доріг. Облаштувати мінімум 1000 наземних пішохідних переходів – «острівці безпеки», освітлення, якісні дорожні знаки та розмітка», – заявив Омелян.

Крім того, варто запровадити інтелектуальні транспортні системи, створити добросовісні конкурентні умови у сфері транспорту, підвищити безпеку дорожнього руху та зменшити кількість перевантажених транспортних засобів.

«Вперше за багато років ми маємо захищену статтю фінансування з бюджету на безпеку. Ми очікуємо, що 2018 року ми спрямуємо 1,6 мільярда гривень, у 2019 році – 2,5 мільярда, у 2020 році – щонайменше 3,5 мільярда. Ми можемо і повинні до 2020 року скоротити смертність на дорогах на 50%», – впевнений Омелян.

«Якісні дороги – це якісна економіка. Ми ремонтуємо дороги не тільки державного значення, а й місцеві, комунальні. Наш пріоритет – європейський напрямок, дороги до Європейських країн», – сказав міністр.

Також він нагадав, що дорожній фонд запрацює тільки у 2018 році, тому до цього часу податкові та акцизні надходження напряму не поступають до цього фонду.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-27 14:34 :00