середа, 14 червня, 2017, 19:12 Львів
На Львівщині на розгляд громади винесуть 17 ділянок для спорудження сміттєпереробних заводів

На Львівщині обрали 17 ділянок, які є придатними для будівництва сміттєпереробних комплексів. Відтак, із 20 червня до 15 липня триватимуть громадські слухання із мешканцями, на яких члени комісії та самі інвестори презентують програми та розкажуть про переваги будівництва.

Про це сьогодні, 14 червня, на брифінгу розповів Назарій Романчук, директор департаменту розвитку та експлуатації житлово-комунального господарства Львівської ОДА, передає кореспондент ІА ZIK.

За його словами, ці 17 ділянок по усіх параметрах підходять для розміщення сміттєпереробних комплексів. Для будівництва такого комплексу є певні обмеження, зокрема, завод має бути розміщений не менше, ніж 500 м до житлової забудови, а також поблизу не має бути водних об’єктів.

Багато ділянок з визначених у цьому переліку це діючі звалища. Громади з цих населених пунктів самі приходили з проханням збудувати біля їхнього звалища сучасний завод, який буде переробляти, як свіже сміття так і те, що назбиралось на полігоні.

«Після того, як будуть збудовані заводи, ми плануємо закривати всі звалища в області», – повідомив чиновник.

Область повинна бути повністю охоплена заводами та сучасними полігонами. Розглядається кластерна методика вирішення проблеми сміття, тобто по всій території симетрично мають бути декілька підприємств, які обслуговуватимуть навколишні райони.

Також директор департаменту розповів, що в ЛОДА на 99% готовий проект програми поводження з ТПВ:

«Зараз ми чекаємо точної інформації де і який завод буде, внесемо це в програму і вже через 10 днів можна буде її оприлюднювати і подавати на розгляд сесії ЛОР».

Процедура буде відбуватись так: зараз запропоновані ділянки для інвесторів під сміттєпереробні заводи. Далі вони будуть відбирати ділянки придатні для них, а паралельно будуть відбуватись громадські слухання. Коли буде отриманий дозвіл від громади та виникне бажання у інвестора – буде обговорюватись конкретний проект з громадою ще раз. І лише після цього розпочнуться реальні роботи.

До проведення громадських слухань, крім місцевих громад, залучать також членів комісії, серед яких представники влади, фахівці та експерті в галузі екології та будівництва. Також будуть присутні представники інвестора, які розповідатимуть про особливості їхнього методу утилізації сміття.

Передбачено два типи заводів: сміттєспалювальний завод методом піролізу, а також – виробництво RDF-палива.

«За інформацією одного із інвесторів, вони протягом трьох місяців із дня виділення земельної ділянки вже готові приймати сміття і паралельно будувати завод. Ми будуватимемо комплекс із утилізації ТПВ, який включає сортувальну лінію, сам завод та полігон для тимчасового розміщення сміття. Щодо інших інвесторів, то вони прогнозують термін будівництва 2,5 роки», – наголосив чиновник.

Окрім тих фірм, які брали участь у конкурсі, в ОДА є ще фірми, які готові будувати заводи. Їх також будуть залучати до процесу.

Зі слів директора департаменту, після 15 липня можна очікувати на остаточне рішення хто де і що буде будувати.

Назарій Романчук також зазначив, що частина цих ділянок також пропонувалась Львову для розміщення їхнього сміттєпереробного комплексу, але вони від них відмовлялись.

Нагадаємо, напередодні у Львівській ОДА оприлюднили графік громадських слухань щодо будівництва сміттєперобного заводу на території Львівщини. Під завод пропонується 17 земельних ділянок, де й пройдуть обговорення з громадами.

 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:38:45