вівторок, 13 червня, 2017, 16:10 Політика
У сміттєвій кризі Львова немає взаємодії місцевих і центральних органів влади, – Лимар

Те, що у Львові уже рік триває проблема із вивозом непотребу, свідчить про відсутність взаємодії місцевих і центральних органів влади. Але якщо зараз його не забрати з міста, це може призвести до екологічної катастрофи.

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив еколог, експерт з питань переробки побутових відходів Олександр Лимар.

«Сміттєва криза у Львові показала рівень взаємовідносин місцевих і центральних органів влади, якої немає. Проблемі вже більше року, але досі немає ні плану, ні будь-яких дій для виходу з цієї кризи. І заяви міського голови про те, щоб Львів оголосили зоною надзвичайної екологічної ситуації, є абсолютно логічними, тому що немає куди вивозити непотріб. Адже мер намагався своїми силами вийти із цієї ситуації, але, на жаль спроби були невдалими. Та якщо сміття зараз не вивезти, то може трапитися велика екологічна катастрофа», – прокоментував Олександр Лимар.

На питання ведучої, хто має вирішити питання сміття у Львові, експерт наголосив, що це повинен зробити уряд.

«Наприкінці лютого – початку березня Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман обіцяв вирішити цю проблему, але як бачимо, вона досі не вирішена. Навіть, якщо ми говоримо про можливість будівництва заводу у Львові, то міський голова Львова абсолютно має рацію, що треба щонайменше два роки для того, щоб його збудувати, затвердити технічну документацію та виділити землю. І як мінімум 2,5 роки непотріб потрібно кудись вивозити. А Львів за рік генерує близько 300-350 тонн сміття і це величезна кількість. Тому зараз якнайшвидше потрібно знайти полігон, на який можна буде вивозити непотріб», – сказав Лимар.

Еколог пригадав подібну ситуацію у Європі, коли з італійського Неаполя не було можливості вивезти непотріб.

«Я хочу нагадати про сміттєву кризу в італійському Неаполі, коли з міста не вивозили непотріб і прем’єр-міністр Італії Берлусконі провів екстрене засідання та гарантував, що його заберуть. Спочатку хотіли знайти полігон в Італії, але люди з довколишніх містечок були не згідні приймати чуже сміття. Тому його вивезли у Німеччину», – розповів Лимар.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-22 19:24 :54