вівторок, 13 червня, 2017, 15:05 Політика
Сміттєпереробний завод для Львова коштуватиме від 40 млн. євро, – Лимар

Щоб залучити до Львова інвесторів, які реально хотіли б побудувати сміттєпереробний завод, потрібно позбутись сміттєвої блокади, яка вже триває рік. Адже ніхто не зацікавлений у тому, щоб мати і далі проблеми з вивезенням відходів. А на будівництво такого комплексу потрібно більше 40 мільйонів євро.

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив еколог, експерт з питань переробки побутових відходів Олександр Лимар.

«Переробка сміття не є прибутковим ринком. І навіть, якщо зі Львова знімуть блокаду з вивезення відходів, вартість сміттєпереробного заводу з глибиної переробки коштуватиме від 40 млн євро і більше. Але для цього потрібно побудувати і новий полігон, куди звозитимуть залишки. Для того, щоб побудувати такий завод, потрібно знайти фінансування», – прокоментував Олександр Лимар.

На жаль, якщо сміття не будуть вивозити зі Львова, мешканці міста самостійно нічого не зможуть зробити. І навіть якщо його сортувати, щоб зменшити об’єм непотребу у сміттєвих баках, цього буде недостатньо. Адже завод зможе запрацювати не раніше, як за два роки.

«Місто може залишитись у такій ситуації, коли сміття не вивозять. І уявіть, інвестор, який захоче побудувати сміттєпереробний завод, може стати також заручником даної ситуації. І про який розвиток може йти мова. Мене як громадянина України не цікавлять взаємовідносини Садового з прем’єр-міністром, Президентом. Нехай вони між собою з’ясовують стосунки, але від цього не повинні страждати мешканці міста, яке також є столицею туризму у Західній Україні», – додав Лимар.

Ситуацію з вивезенням відходів прокоментував і міський голова Львова Андрій Садовий. Він зауважив, що є міста, які готові приймати львівське сміття, але бояться, що їх можуть за це переслідувати.

«Мене дивує те, що відбувається повне ігнорування зі сторони усіх державних органів влади. Такого з історії України я не пригадую. А тих, хто пробує нам допомагати, ще й карають. Щоб ви розуміли, є багато полігонів, які готові приймати відходи зі Львова, але там чітко знають: якщо допомагатимуть, матимуть кримінальні справи, їх переслідуватимуть», – розповів міський голова Львова Андрій Садовий.

Садовий наголосив, що Львів не є окупованим містом, щоб над його мешканцями можна було знущатися.

«Я надіюся, що ми живемо у державі, де хоча б є повага до Конституції та законів. Якщо є знущання над людьми в місті, яке не є в зоні окупації та бойових дій, то тут має діяти правове поле України і міжнародне право. Ми будемо апелювати до міжнародної спільноти, запрошуватимемо міжнародних експертів. Тому що та ситуація, яка зараз склалася, є неординарною. Уже рік місто живе у сміттєвій блокаді. І всі це прекрасно знають, але жодної допомоги ми не отримали від державних організацій», – наголосив Садовий.

Читайте також: Щоб збудувати потужний сміттєпереробний завод, тарифи мають зрости у 10 разів, – експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-20 09:40:56