Шафи купе – винахід не сучасних дизайнерів, а Наполеона, – фахівці ®
Шафи купе, без яких не можна собі уявити інтер’єр сучасної міської квартири або заміського коттеджу, придумали аж ніяк не сучасні дизайнери.
Про це повідомили в інтернет-магазині МебельОк, де представлений шикарний асортимент на шафи-купе.

Виявляється, історія почалася за часів імператора Наполеона, який подав просту, але геніальну ідею «ховати» офіцерський скарб за ширмою. Завдяки такому нехитрому пристосуванню в приміщенні зберігався порядок, а речі, були «заховані» від сторонніх очей. Ідея була настільки геніальною, що використовувалася в «оригіналі» до середини минулого століття. Опісля, каліфорнійські дизайнери провели технічний апгрейдинг системи: замінили ширму на двері, встановили коліщатка з пластику і змонтували всю цю конструкцію на напрямні. Завдяки такому прийому двері шафи відкривалися «у бік», не займали корисної площі, а сам модуль вписувався в будь-яке приміщення. Це була справжня революція в інтер’єрному дизайні. Модулі отримали назву «шафи купе» і вважаються винаходом made in USA.
Про Наполеона і його ширму всі давно забули, а модернізований варіант шафи став must have складової інтер’єру американських осель, тобто підтвердив свою офіційну «прописку».
Сучасні розробки вражають своєю технічністю, різноманітністю використовуваних матеріалів і фурнітури. Але, по суті, шафа купе – це модуль, що складається з дверей, внутрішніх полиць і системи направляючих, які переміщаються по них коліщатками.
На вітчизняному ринку перші моделі з’явилися у 90-х роках і позиціонувалися як меблі класу люкс. Пізніше, коли покупцям стали доступні вироби вітчизняних меблярів, вартість шаф купе стала демократичною і сьогодні вони зустрічається якщо не в кожному будинку, то в кожному другому житлі.
В результаті дизайнерського вдосконалення шафа купе з «полегшеної вбиральні» перетворилася на меблеву систему для зберігання одягу, посуду, книг і навіть побутової техніки.
Що стосується різноманітності колірних комбінацій і використання різних матеріалів тут обмеженням виступає тільки фантазія дизайнера і смакові уподобання замовника.

Залежно від місця розміщення напрямних існують системи двох видів:
- функціонують з допомогою нижніх коліщаток;
- що працюють за рахунок верхнього треку (підвісні).
Залежно від способу монтажу і форми конструкції розрізняють:
- вбудовані (їх перевага полягає у великої місткості);
- корпусні (відрізняються мобільністю і можливістю «перенесення»);
- прямі;
- кутові;
- радіусні (представлені овальними та круглими, увігнутими і вигнутими, комбінованими і асиметричними варіантами).
Кожен модуль відрізняється за конструкцією і призначений для облаштування приміщень з певною конфігурацією.