Новини » Суспільство 12 червня, 2017, 9:09
Забруднення повітря більш шкідливе для дітей в автомобілях, ніж зовні, – британські вчені

Діти більше піддаються впливу забрудненого повітря в автомобілях, тому що вплив токсичного повітря часто набагато вищий всередині, ніж зовні транспортних засобів, попереджають вчені.

Професор Сер Девід Кінг, пишучи у видання The Guardian, каже, що ходьба або їзда на велосипеді набагато краще впливає на здоров’я дітей. Забруднення повітря, як відомо, пошкоджує дитячі легені, що розвиваються. Проте, нещодавнє дослідження показує, що воно також має вплив на здатність дитини до навчання у школі і може пошкодити ДНК.

«Діти, які сидять на задньому сидінні транспортних засобів, піддаються більшому впливу вихлопних газів», – сказав Кінг. «Ви можете бути за кермом більш чистого транспортного засобу, але ваші діти сидять у ящику для збору токсичних газів з усіх транспортних засобів навколо».

Низка експериментів, деякі з яких були проведені ще у 2001 році, показали, що водії транспортних засобів піддаються набагато більш високим рівням забруднення повітря всередині, ніж ті, які йдуть або їдуть поруч на велосипеді.

Професор Стівен Холгейт, експерт з астми в Університеті Саутгемптона, Великобританія, і голова Королівського коледжу лікарів, сказав, що існує достатньо доказів того, що ходьба та їзда на велосипеді менше впливає на дитину, ніж їзда автівкою.

«Негативний вплив забрудненого повітря у 9-12 разів вище всередині автомобіля, ніж зовні», – сказав він.

Діти більш вразливі, ніж дорослі, сказав він, тому що забруднення повітря може зупинити розвиток їхніх легень і привести до астми та інших респіраторних захворювань.

Останні дослідження показали й інші наслідки впливу забруднення повітря на дітей. Дослідження, проведене у Барселоні, Іспанія, виявило, що забруднення повітря знижує здатність дітей до концентрації уваги і уповільнює час реакції. «Це додає доказів того, що забруднення повітря може мати потенційно шкідливий вплив на розвиток нервової системи», – пишуть вчені.

Менше дослідження, проведене у Каліфорнії, США, показало, що більш високі рівні забруднення повітря вихлопними газами також пошкоджує ДНК дітей.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-05-25 08:35 :54