live
Новини » Суспільство 194

За останнє десятиліття російські історики заробили трильярди доларів, – Алфьоров

Російські історики заробили для своєї держави більше трильярда доларів, продукуючи думки, які потім підхоплювались у ЗМІ. Адже зараз історію пишуть ті, хто може її доступно пояснити. Тоді як наші фахівці користуються незрозумілою для суспільства сухою мовою фактів. .

Таку думку під час ефіру «Історичної правди з Вахтангом Кіпіані» (щосуботи о 22:00 на телеканалі ZIK) висловив кандидат історичних наук Олександр Алфьоров.

Конфлікт навколо походження Анни Ярославни виник через те, що Володимир Путін зазіхає на спадщину іншої території. І робитиме це доти, поки українські історики його не зупинять.

«Потрібно хоча б умовно термінологічно розмежувати, де була Русь чи хто такі Руські князі. Коли ми дозволили Росії відзначати 1150 років їхньої державності, а українські історики навіть взяли участь у святкуванні, це стало програшем першої битви», – вважає Алфьоров.

Адже, за його словами, історики РФ протягом останнього десятиліття заробили більше кількох трильярдів доларів, тоді як наші фахівці «б‘ються по інститутах за дві тисячі гривень».

«Візьмемо, наприклад, окупацію Криму. Банально, але вони вклали історію, яку розкрутили у медіа – і ось вам заробіток. Тож, коли ми вкладаємо гроші в антикорупцію та набої, потрібно не забувати і про наших істориків», – наголосив експерт.

Адже із радянської доби наші фахівці витягли суху академічну мову, незрозумілу громадськості. Та очевидно, що історію пишуть ті, хто може її доступно донести суспільству.

«Путіну це вдалося – і пам‘ятником Володимира в Москві, і своєю тезою про Анну Ярославну», – зазначив Олександр Алфьоров.

Loading...
Loading...
Loading...