Новини » Політика 12 червня, 2017, 18:35
Нардеп з Луганщини підтримав мовні штрафи для чиновників

Я погоджуюсь щодо штрафів для державних службовців, які підбурюють людей на мовний конфлікт. Все одно, чи китайська чи англійська мови, в родині я можу спілкуватися будь-якою, але на державній службі чиновник має спілкуватися українською мовою.

Про це у програмі «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Сергій Шахов, нардеп групи «Воля народу», коментуючи законопроект 5670-д про забезпечення функціонування української мови як державної.

Гість студії наголосив, що сьогодні діти по всій Україні, у дитсадках, школах і вишах – всі спілкуються українською мовою. «Для них проблем немає. Інша справа для наших батьків, які живуть на Луганщині. Увесь час радянська влада викорінювала українську мову.

Але коли я пройшовся своїм округом, то побачив, що майже 90% людей спілкуються або українською мовою, або суржиком! Тобто проблем на Луганщині у питанні мови немає – цей конфлікт постійно роздувають тільки напередодні виборів», – наголосив пан Шахов.

Сам депутат зізнався, що йому довелося вивчати українську. «Але мову я вивчив за три місяці – і вважаю, що немає проблем, аби її вивчити», – відзначив представник групи «Воля народу».

Водночас обранець закликав передбачити ситуацію з відповіддю державного службовця на прийомі громадян тією мовою, якою його запитують. «Бабця 85 років приходить і не розуміє, що говорить службовець. Я думаю, не будеш оштрафований, якщо пояснювати їй будеш тією мовою, яку вона розуміє», – висловив сподівання пан Шахов.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-21 15:30 :17