п'ятниця, 9 червня, 2017, 14:52 Політика
Тим, кому зараз 25-35 років, не варто розраховувати на достойну пенсію, – Вишлінський

При солідарній системі поколінню українців, яким зараз 25-35 років, не варто розраховувати на достойну пенсію. Адже через десятиліття після їхнього народження відбулась суттєва демографічна криза. Відповідно, якщо нічого не зміниться, уже через декілька років кількість пенсіонерів суттєво перевищуватиме працездатне населення.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив виконавчий директор Центру економічної стратегії, член Ради реанімаційного пакету реформ Гліб Вишлінський.

«У межах солідарної системи тим, кому зараз 25-35 років, особливо немає на що розраховувати. Нинішні тридцятилітні народились всередині 80-х. Тоді завдяки антиалкогольній компанії Горбачова, відбулось суттєве збільшення народжуваності. А вже через десять років – дуже сильне падіння. Тож маємо велику яму, після якої повністю нам не вдалось відновитись», – зазначив Вишлінський.

Експерт прогнозує ситуацію: коли це покоління виходитиме на заслужений відпочинок, пенсіонерів буде більше, ніж тих, хто працюватиме. Тож усій цій категорії населення уже потрібно зараз подумати про старість.

«Їм слід починати формувати власні активи, які б забезпечували їх на старість – фінанси, майно, бізнес. Або ж, як у більш традиційних суспільствах, інвестувати у своїх дітей, щоб ті потім їх забезпечували. Як це робили діти пенсіонерів у найскладніші роки нашої незалежності», – зауважив експерт.

У свою чергу координатор Громадянської платформи Нова Країна Тарас Козак зазначив, що це питання не матиме вирішення, допоки в Україні існує накопичувальна пенсійна система. До того ж, невпевненість українців у завтрашньому дні впливає і на формування неякісного політикуму.

«Коли громадяни відчувають, що не мають накопичень, їм все одно кого обирати – головне, щоб хтось більше пообіцяв. Від того, наскільки держава є відповідальною та контролюватиме цей процес, і буде залежати, чи голосуватимемо за популістів. Адже ми бачили на прикладі багатьох країн східної Європи – Польщі, Болгарії, Чехії – відповідальність зростає, коли впроваджується накопичувальна система», – наголосив Козак.

Люди розуміють, що обирають між популістом, який солодко говорить, і людиною, яка озвучує, можливо, й і гірку правду, однак, за її словами стоятимуть реальні дії.

«Тому вибори депутатів чи президента стануть більш відповідальними для громадян. Та в рамках солідарної програми ніколи не отримаємо гідної пенсії. Адже відбулась демографічна криза – кількість пенсіонерів зростатиме, а працездатних – падатиме. І активно цей процес побачимо вже у 2020 році», – розповів Тарас Козак.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 14:11 :51