п'ятниця, 9 червня, 2017, 16:27 Економіка
Тепер держава може регулювати ціни лише ринково, – економіст

Регулювання цін може відбуватися трьома способами: тарифно, згідно контролю якості та ринково. Підписавши певні угоди із ЄС, ми, насамперед, відмовляємось від податкового контролю.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав Всеволод Степанюк, економіст.

«У впровадженні сьогоднішніх змін я бачу і позитив. Наша держава відмовилась регулювати ціни на соціально важливі продукти, а це є великим кроком у сторону де-бюрократизації. Дуже добре, що тепер чиновник не зможе вплинути на підвищення плати за окремі групи товарів», – каже гість програми.

Експерт наголошує, що поряд із цим, Україна відмовилась регулювати ціни на товари тарифно і згідно контролю якості. Відповідно залишивши лише право на ринкову регуляцію.

«Для ринкового регулювання у держави нема ні можливостей, ані коштів. Справа у тому, що держрезерв не фінансується багато років. І, до того ж, варто зазначити – такий вид регуляції завжди був надкорумпований», – пояснює економіст.

У найближчому майбутньому слід чекати більшу залежність від світової кон’юнктури, вважає Всеволод Степанюк. Тому що Україна повністю залежна від зовнішнього ринку, оскільки більшість вітчизняних товарів йде на експорт.

«Гадаю, із появою на полицях наших магазинів дешевих імпортних товарів  українські компанії чекає банкротство. Коли ті занепадуть, іноземці піднімуть ціни на свою продукцію. Це, так би мовити, світова практика», – додає гість програми.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 14:12 :04