п'ятниця, 9 червня, 2017, 16:24 Політика
Понад 50% свого доходу українці витрачають на їжу, – Дорошенко

Згідно офіційних статистичних даних, приблизно половину зарплатні українець витрачає на їжу. Адже ціни на продукти харчування є дуже високими, іноді вони перевищують європейські.

Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) сказав Олексій Дорошенко, генеральний директор Української асоціації постачальників торговельних мереж.

«Два роки тому був ліквідований державний орган, який займався контролем цін на товари. Але він був дуже корумпованим, внаслідок чого – усунутим. На його заміну не запропонували іншої установи, хоч відомо, що замість одного механізму слід пропонувати інший», – каже гість програми.

Протягом двох років націнки на товари, без вагомих причин і швидкими темпами, зростали із 10% до 25%.

«Протягом двох років ціни зростали шаленими темпами. Безпідставно, зауважу. Не має причин, які б змусили товар вирости у ціні в два рази. До сьогодні, теоретично, Кабмін мав вплив на цю ситуацію», – пояснює гість.

Україні потрібно регулювати не окремі торгівельні мережі і фірми, а зайнятись впорядкуванням грошових потоків там, де їх найбільше.

«Потрібно зайнятись регуляцією там, де є найбільші грошові потоки – порти, «Укрзалізниця», «Укрспирт». Всі про них мовчать, бо там крутяться величезні кошти, я переконаний. Тому нікому нема діла до благополуччя кінцевого покупця. Він змушений  50% свого доходу витрачати на продукти. Багато наших харчів досягнуло крайньої межі – цін Європи. Іноді вони перевищують ціни сусідньої Польщі», – додає Олексій Дорошенко.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-24 14:12 :11