Новини » Регіони 9 червня, 2017, 9:59
На Тернопільщині за $960 тис. продають середньовічний Ягільницький замок
Ягільницький замок. Фото: vsviti.com.ua
Ягільницький замок. Фото: vsviti.com.ua

На Тернопільщині Ягільницький замок, що був збудований у 1630 році, продається за $960 тис. Ягільницький замок – історична пам’ятка про старовинне місто Ягільниця.

Зараз це два селища, які розділяє русло ріки Черкаски – Ягільниця і Нагірянка. Сама будівля розташована на території останнього, однак зберегла назву старого міста. Точне місце розташування замку – село Нагірянка Чортківського району Тернопільської області.

Замок був закладений в 1630 році польським аристократом Станіславом Лянцкоронським. Після нього маєтком володіли українські козаки та турки.

В XIX столітті замок придбали австрійці та облаштували в ньому тютюнову фабрику. В цей період оборонні бастіони та рови були зруйновані та засипані.

На початку 2000 років маєток приватизував російський підприємець Олександр Потьомкін. Тепер він продає замок за $960 тис. Реалізацією займається тернопільське агентство «Яворина». Його представники повідомляють, що будівлею цікавилось уже чотири покупці. Серед них – два киянина, львів’янин та житель Луцька, – передає ТСН.

В агентстві повідомляють, що мотиви для покупки  різні: для бізнесу, туризму чи щоб облаштувати садибу для себе. Але в пріоритеті покупець, який розвиватиме туристичний бізнес. Замок розташований біля траси, на маршруті Кам’янець-Подільський – Хотин – Червоноград.

Площа Ягільницького замку 14 тис. м кв, це ділянка розміром близько 4,4 га.

В обласному управлінні туризму повідомляють, що продаж замку нічого не змінить в гірший бік. На даний момент, ніяких екскурсій до нього не водять, а показують туристам з вулиці. Тому, при продажі можливе покращення стану пам’ятки та відновлення історичного місця.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-24 08:18 :34