Новини » Світ

Правозахисники вимагають від Грузії розслідувати викрадення журналіста

Пікет на захист журналіста Афгана Мухтарли в Тбілісі 31 травня 2017 року. Фото: REUTERS/David Mdzinarishvili

23 правозахисні організації закликали грузинську владу розслідувати викрадення азербайджанського журналіста Афгана Мухтарли в Тбілісі і його подальший арешт в Баку.

Про це повідомляє RFI.

Серед цих організацій – «Репортери без кордонів», Human Rights Watch і Міжнародний ПЕН-клуб. Відповідний лист активісти відправилися прем’єр-міністру Грузії Георгію Квірікашвілі.

«Ми закликаємо розпочати розслідування викрадення Афгана Мухтарли. Ми сподіваємося, що воно допоможе встановити особи викрадачів і зрозуміти, чи причетна до цієї справи грузинська влада. Сусіднім державам потрібно дати зрозуміти, що на території Грузії вершити правосуддя вони не можуть», – йдеться в листі правозахисників.

Опозиційний азербайджанський журналіст Афган Мухтарли переїхав з дружиною до Грузії в 2014 році через погрози після публікацій щодо президента Азербайджану Ільхама Алієва. 29 травня стало відомо про його зникнення.

Через два дні журналіст постав перед судом Баку. Його звинуватили в «незаконному перетині державного кордону Азербайджанської Республіки», «контрабанді» і «застосування насильства, небезпечного для життя чи здоров’я, відносно представника влади». В даний час Афган Мухтарли перебуває в попередньому ув’язненні. Якщо його визнають винним, журналісту загрожує 15 років позбавлення волі.

Loading...