Новини » Економіка 8 червня, 2017, 19:58
Люди не зможуть конкурувати з олігархами на ринку землі, – Тягнибок

Якщо буде вільний продаж землі, ніхто з вас не зможе конкурувати з тими ж олігархами, які покрали гроші і за копійки куплять у вас землю. Саме тому ми й виступаємо за проведення референдуму щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення.

Про це у програмі Vox populi (20:00-20:30 на телеканалі ZIK) заявив Олег Тягнибок, голова політичної партії Всеукраїнське об'єднання «Свобода».

«Сьогодні, влада обманює, коли каже людям, що у світі є повністю дикий ринок землі. Адже навіть у такій країні, як Канада 91 % землі контролюється державою, в Ізраїлі ще більше, а в Німеччині, Франції та Данії держава контролює понад 60% землі», – каже політик.

Зокрема, на переконання Олега Тягнибока, до землі в Україні потрібно підходити по-різному, адже землі в нашій державі є різного призначення.

«До прикладу, земель сільськогосподарського призначення є 71%, деякі є розпайованими. Отже, ці паї люди можуть продавати, але на нашу думку, продавати тільки державі, в особі Державного банку землі і за фіксованою ціною одного гектара, але тільки після проведення відповідного кадастру і визначення родючості земель. Бо інакше, прийдуть олігархи, прийдуть новітні латифундисти, а вони, люди добрі, куплять у вас ту землю за копійки, при тому, що наші землі є найдорожчими у світі», – додав Тягнибок.

Гість програми зазначив, що він проти того, аби і землі під об’єктами нерухомості та присадибні ділянки також продавалися іноземцям.

«Інші 4% землі – це землі сільськогосподарського призначення, землі під об’єктами нерухомості та присадибні ділянки. Але я ще раз наголошую, що ми проти того, щоб і ці землі продавалися іноземцям, а також особам без громадянства»,– наголосив гість програми.

На думку Олега Тягнибока, решта 27% земель мають залишатися тільки у державній власності. Попри це, Тягнибок вважає, що цю землю можна здавати  у довгострокову оренду, навіть із правом родинної спадщини, однак лише тим людям, які знатимуть як цю землю обробляти.

«Отже наша позиція є саме такою, але влада зараз хоче роздерибанити саме цю частину землі. Люди добрі, не слухайте цю владу, ця влада вас обманює. Бо зараз, як буде вільний продаж землі, ніхто з вас не зможе конкурувати з тими ж олігархами, які покрали гроші і за копійки куплять у вас землю. Тому ми й виступаємо за проведення референдуму щодо заборони продажу земель сільськогосподарського призначення»,– акцентував Олег Тягнибок.

Нагадаємо, у середу, 7 червня, на телеканалі ZIK відбулась прем’єра нового проекту «Vox Populi», модератором якого став відомий журналіст Олег Борисов. 

Дивіться повний випуск програми «Vox Populi»: Олег Тягнибок

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
Top
2021-01-24 17:46 :22