четвер, 8 червня, 2017, 15:27 Львів
Фірми, близькі до Андрія Садового, шукають можливість заробити на смітті на Львівщині
Фото: golos.ua
Фото: golos.ua

Претендентом на будівництво сміттєпереробного заводу у Радехові є ТзОВ «Мінпрод Галичини», яке опосередковано можна вважати близьким до мера Львова Андрія Садового. Таким чином виглядає на те, що, створивши сміттєву кризу у місті та й області, підприємливий градоначальник починає роздумувати над тим, як на цьому можна заробити. І це в той час, як Львів потопає у смітті, стоїть на порозі епідемії, а конкретики щодо вирішення проблеми відходів у місті – жодної.

6 червня відбулося громадське обговорення питання можливості будівництва сміттєпереробного заводу потужністю 25000 т/рік на території наявного полігону твердих побутових відходів м. Радехів (за межами населеного пункту). Мешканці міста підтримали резолюцію, яка надає згоду щодо початку робіт.

Про це повідомляє «Львівська газета».

В обговоренні, яке відбулось напередодні взяли участь 52 особи – жителі м. Радехів, депутати, члени виконавчого комітету Радехівської міської ради, представники громадських організацій та формувань. Підсумком обговорення стало прийняття резолюції про:

  1. надання згоди на можливість будівництва сміттєпереробного заводу на чинному полігоні ТПВ м. Радехів (за межами населеного пункту);
  2. розроблення детального плану території розміщення сміттєпереробного заводу на існуючому полігоні ТПВ м. Радехів (за межами населеного пункту);
  3. проведення громадських обговорень детального плану території;
  4. подання резолюції на розгляд сесії Радехівської міської ради.

Резолюцію було підтримано більшістю голосів.

Підсумки громадських слухань кореспонденту ІА ZIK прокоментував міський голова Радехова Степан Коханчук.

– До нас звернулась одна з фірм, яка запропонувала за кошти інвестора побудувати сміттєпереробний завод. І я звернувся до громади щоби провести слухання щодо питання чи взагалі доцільно у Радехові будувати завод з переробки ТПВ. За результатами зібрання було чітко заявлено позицію громади: завод має переробляти сміття лише міста та, можливо, об’єднаної територіальної громади, яка в майбутньому може утворитись навколо Радехова, а це не більше 25 тис. тонн в рік.

Громада вирішила надати можливість сесії міської ради за наявності інвестора та за умови виконання заявлених вимог починати переговори.

– Які наступні кроки влади?

– Ми будемо розробляти детальний план території. Наскільки можливо розмістити там потужності переробного підприємства, яке ми маємо намір будувати тут. У Радехові було прийнято рішення, що тут не буде сміттєспалювального заводу. Ми маємо намір сортувати сміття, а потім утилізувати його на установці реакторного типу, коли зі сміття добувається газ, який перетворюється в електроенергію.

– Яка зараз ситуація на полігоні?

– Загальна площа нашого полігону становить 6 га. Вже 0,9 га використовується під першою картою складування ТПВ, яка вже фактично заповнена. Тому зараз мова йде про завершення будівництва наступних двох карт та рекультивацію першої ділянки. А вже решту території можна розглядати під будівництво заводу. Полігон розроблявся ще за старими технологіями і перша карта будувалась ще з глиняним замком (захисний екран, який перешкоджає проникненню інфільтрату в ґрунт – ZIK), а тепер зовсім інші вимоги, тому зараз проект переробляється під сучасні стандарти.

– Як на Вашу думку мав би виглядати полігон у Радехові?

– Ми хотіли б мати хорошу сортувальну лінію, добудувати ще дві карти складування ТПВ, на яких реакторним способом добувати та переробляти біогаз.

– Чи визначилися з потенційним інвестором?

– Під час громадських слухань свій проект представив один з імовірних інвесторів. Але не йдеться про те, що ми вже надали дозвіл йому починати роботи, адже по багатьох пунктах громада та влада міста з ним не сходяться. В першу чергу щодо об’ємів сміття, адже він пропонує, що виробничі потужності підприємства мають становити не менш як 50 тис. тонн, а це не думку громади та депутатів, неприпустимо. Також з цим інвестором ми не зійшлися у питанні тарифів.

Тому з інвестором ми поки не визначились, адже вони не дуже радо йдуть у малі міста. Але у нас іншого виходу, аніж залучення інвестиційних коштів, немає. Адже кошторис робіт сягає 100 млн грн, яких ані у міста, ані у району немає. До того ж, мусимо рахуватися з думкою громади, яка проти великого сміттєпереробного комплексу поблизу Радехова. Зараз ми робимо перші кроки, а далі будемо виходити з ситуації. Якщо іншого виходу, аніж об’єднання зусиль кількох регіонів не буде, а з’явиться реальний інвестор, який буде готовий побудувати завод – тоді знову підемо до громади з новими пропозиціями.

Також ми будемо звертатися до тих фірм, які вже пройшли конкурс для будівництва заводів у інших регіонах області щоби вони підготували пропозиції і для нас.

Інформація про громадське обговорення напередодні була вміщена на сайті Радехівської міської ради. Там, зокрема, йшлося про те, що під час слухань було представлено проект потенційного інвестора – ТзОВ «Мінпрод Галичини».

Як свідчать дані з ресурсу YouControl, ця фірма жодного стосунку до операцій з утилізації твердих побутових відходів немає. Натомість вона стала найбільш відомою тим, що виступила одним з засновників фірми, яка, внаслідок скандального конкурсу, стала власником президентської резиденції на вулиці Глінки, 12 у Львові.

Як повідомлялось, у кінці 2015 року купити президентську резиденцію вдалося «Рітейл менеджмент системс», яка має двох засновників – ТзОВ «Компанія з управління активами «Актив» та ТзОВ «Мінпрод Галичини». Уповноважена особа-керівник фірми, що стала переможцем торгів, – Людмила Остапчук також працює начальником відділу постачання холдингу емоцій «!Фест». Пізніше фірма визнала те, що стала власником знаної резиденції. Компанію «!Фест» вважають близькою до мера Львова Андрія Садового.

Таким чином, ґрунтуючись на даних про потенційного інвестора будівництва сміттєпереробного комплексу у Радехові, можна припустити, що, створивши сміттєву кризу у Львові, Андрій Садовий зараз шукає способи заробітку на відходах в області.

Аналітична група ІА ZIK

Читайте також: Керівник одного з львівських перевізників сміття втік за кордон, – прокурор.

Редакція не завжди поділяє позицію авторів публікацій.
* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
2018-03-23 13:10 :26