четвер, 8 червня, 2017, 20:58 Світ
Через конфлікт з Україною в Росії посилилася цензура, – правозахисники

Після анексії Криму і початку конфлікту з Україною в 2014 році в Росії посилився тиск на незалежні засоби масової інформації та неурядові організації і збільшилася кількість кримінальних справ про держзраду і шпигунство.

Про це йдеться в доповіді міжнародної правозахисної групи «Агора» «Свобода слова як жертва. Цензура внаслідок конфлікту Росії та України», повідомляє «Радіо Свобода».

Правозахисники відзначили зростання кримінальних справ за екстремізм з 2014 року. Згідно з даними Верховного суду Росії, в 2013 році за статтею про порушення ненависті були засуджені 78 осіб, а через рік – 301.

У 2016 році за цією статтею засуджено вже 502 людини. Крім того, в доповіді йдеться про те, що в справах про хуліганство і вандалізм обтяжуючою обставиною вважається використання української символіки. Правозахисники пов’язали з посиленням тиску на ЗМІ заборону українських націоналістичних організацій.

Автори доповіді дійшли висновку, що російська влада використовує конфлікт в Україні як привід для тиску на незалежні рухи.

При цьому правозахисники звернули увагу на відповідні заходи української влади: заборона в країні понад 70 російських телеканалів, інтернет-компаній і кримінальне переслідування проросійськи налаштованих користувачів соціальних мереж.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2018-12-13 04:36 :14