Новини » Світ 305

Вибори в Латвії: «російський мер» Ушаков мало не втратив Ригу

Мер Риги Ніл Ушаков. Фото: bbc.com/ТАСС

Партія чинного мера Риги Ніла Ушакова «Согласие» набрала 50,85% на минулих 3 червня в Латвії муніципальних виборах. Соті частки відсотка виявляться вирішальними для утримання влади в латвійській столиці.

Про це пише BBC.

Так звана «російська партія» – соціал-демократичне «Согласие» – найпопулярніше в країні. Однак, вигравши двоє національних виборів з чотирьох, в латвійському парламенті вона залишається в опозиції.

Жодна так звана «латиська» партія із «Согласием» співпрацювати не готова, а набрати більше 50% голосів на національному рівні у «російських» політиків не виходило.

Але це абсолютно реально в окремих самоврядуваннях, наприклад ризькому. Тут протягом останніх восьми років влада залишається в руках російського мера Ніла Ушакова, при чому із серйозною перевагою (39 місць з 60).

Незважаючи на те, що у самоврядуванні вирішуються в основному господарські питання, на перший план періодично виходить саме етнічний фактор.

Наприклад, під час передвиборної кампанії деякі «латиські» партії обіцяли перевести всі дитячі садки на латиську мову і знову зробити Ригу латиської. «Латиські» партії також пообіцяли не співпрацювати з чинним мером.

Рига залишається російською?

Таким чином, для збереження посади Нілу Ушакову треба було набрати більше 50% голосів. Згідно з результатами екзитполів, оприлюдненими ввечері в день виборів, партія Ушакова отримала 42%.

Однак попередні дані Центральної виборчої комісії кажуть про те, що російським політикам в Ризі вдалося здобути перемогу перевагою в 0,85%-2%. Це гарантує щонайменше 32 мандати з 60.

У політиків є можливість оскаржити результати, але це відбувається рідко.

Зірка «YouTube» не пройшла

Сотих часток відсотка не вистачило «Согласию» до перемоги в другому за величиною місті країни з найвищою пропорцією російськомовного населення – Даугавпілсі.

Тут «російські» політики на чолі з кандидатом в мери Андрієм Елксніньшем виявилися другими. Найбільше голосів набрала Латгальськая партія.

А ось Світлана Лонська – кандидат в депутати Даугавпілса від партії «Від серця Латвії» – в думу не пройшла.

Передвиборний ролик «Свєтки кандидата» набрав 420 тис. переглядів на YouTube за два тижні – причому все населення Латвії становить 1,9 мільйона чоловік. Однак партія Світлани Лонської не подолала п’ятивідсотковий бар’єр.

Сама Світлана виявилася лідером списку по «мінусах», їх вона набрала 235 – саме таке число виборців викреслили Світлану Лонську з передвиборчого списку партії.

По республіці участь у виборах не змогли взяти участь близько 252 тис. російськомовних негромадян, які після відділення двохмільйонної Латвії від СРСР в 1991 році були позбавлені громадянства цієї балтійської республіки.

Loading...
Loading...
Loading...