Новини » Економіка 6 червня, 2017, 15:40
Щоб вибратись з ями, українська економіка має зростати на 8-10% щороку, – економіст

Два з половиною відсотки не є межею моїх мрій. Моєю мрією є 8-10%. Це той темп, яким і далі росте Китай, це відсоток, яким зростала Грузія після війни, і більше того – це темп, з яким потрібно зростати, щоб швидко вибратись з тієї ями, в яку ми потрапили в 2014 – 2015 роках з падінням ВВП на 15%.

Про це в ефірі хард-ток-шоу «В очі» на телеканалі ZIK (щопонеділка о 23:00) на телеканалі ZIK заявив президент Київської школи економіки в 2012 – 2014 рр., міністр економічного розвитку і торгівлі України в 2014 р. Павло Шеремета.

Гість програми зазначив, що чинний український уряд не демонструє великої ефективності в роботі, зважаючи на економічні показники.

«Ефективність діяльності уряду визначається кількома факторами, одним з яких є  економічне зростання. Два з половиною відсотки (рівень зростання економіки за першу половину 2017 р., - ред.) не є межею моїх мрій. Моєю мрією є 8-10 %. І це не просто моя мрія, тому що міг би мріяти і про 100%, тільки це неможливо. 8-10%  - це не тільки можливо, це той темп, яким і далі росте Китай, це відсоток, яким зростала Грузія після війни,  і більше того – це темп, з яким потрібно зростати, щоб швидко вибратись з тієї ями, в яку ми потрапили в 2014 – 2015 роках з 15% падінням економіки. Це є перший показник, і уряд не показує там великої ефективності.

Інший показник – здоров’я публічних фінансів, тобто, дефіцит бюджету. Якщо враховувати реальний показник дефіциту бюджету, там теж достатньо загрозлива ситуація»,– пояснив економіст.

Також, на думку Павла Шеремети, рішення уряду Гройсмана про збільшення мінімальної заробітної плати, хоча й має свої позитивні моменти, але водночас збільшує патерналістські очікування в українців: «Малий бізнес живучіший, аніж дії уряду, тому його важко «вбити». Але його можна «прибити» створивши несприятливі обставини, і це є одна з таких дій. Але малий бізнес це переживе. Він і Азарова пережив, і навіть в чомусь комунізм пережив, тому і це також переживе. Але є ключова річ. Ми в Україні повинні розуміти, що середній рівень зарплати залежить не від рішень на Грушевського (на вулиці Грушевського в Києві знаходиться будівля Кабінету Міністрів, - ред.), не від рішень Гройсмана, не від рішень Яценюка чи будь-кого іншого. Середній рівень зарплати залежить від нашої з вами продуктивності. От я хвилююсь, що уряд такими патерналістськими діями далі доводить українцям, що це є його рішення підняти зарплати, пенсії. Однак, моя зарплата і доходи не залежать від дій Гройсмана. Моя зарплата залежить від того, в якому настрої я сьогодні прокинувся, які задачі перед собою поставив, наскільки активно я себе веду,  наскільки дисципліновано йду по цьому шляху і таких повинно бути мільйони». 

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-08-22 16:11 :10