Новини » Суспільство 6 червня, 2017, 10:37
Діабет пов’язаний з інвазивними кишковими бактеріями, – дослідження
Фото: ibtimes.com
Фото: ibtimes.com

У той час як генетика і фактори навколишнього середовища сприяють розвитку діабету 2-ого типу, точна причина його виникнення залишається невідомою. Проте, нове дослідження припускає, що захворювання також може бути пов’язано с бактеріями, що атакують слизову оболонку товстої кишки.

Дослідники хотіли побачити, чи інвазивні бактерії в епітелії призводять до збільшення запалення, що перешкоджає організму справлятися з інсуліном. Це може привести до метаболічних захворювань, таких як цукровий діабет 2-го типу. Вони зібрали зразки колоноскопії пацієнтів і виявили, що діабет пов’язаний з бактеріями, які проникають у слизову оболонку товстої кишки, – інформує International Business Times.

Попередні дослідження показали, що зміни у бактеріях пов’язані з цілим рядом захворювань, включаючи діабет 2-го типу. Дослідження на мишах показали, як бактерії можуть проникати в епітелій, спричиняючи запалення, появнив автор дослідження Ендрю Джевірц у прес-релізі.

«Тепер ми побачили, що це також є ознакою порушень обміну речовин в організмі людини, зокрема, діабету 2-го типу», – сказав Джевірц.

У дослідженні, опублікованому у журналі Cellular and Molecular Gastroenterology and Hepatology, було проаналізовано 42 зразки аналізів учасників, віком від 21 року, хворих на діабет, але без будь-яких інших серйозних проблем зі здоров’ям. Усім їм було заплановано пройти колоноскопію для скринінгу раку товстої кишки у Адміністраційній лікарні для ветеранів в Атланті, США. Дослідники зібрали історію хвороби пацієнтів за допомогою медичних записів та інтерв’ю. Під час скринінгу з товстої кишки були взяті та проаналізовані зразки.

Після аналізу результатів дослідники дійшли висновку, що «мікробіотичне вторгнення» пов’язане з ненормальним рівнем цукру у крові, також відомим як дисглікемія. Цукровий діабет 2-го типу, який є найбільш поширеною формою діабету, виникає, коли організм починає чинити опір інсуліну.

Вчені планують проводити подальші дослідження, щоб краще зрозуміти тип бактерій, аби мати змогу створити препарати, здатні зупинити бактерії від вторгнення у товсту кишку.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-14 23:58 :50