Новини » Події 2 червня, 2017, 19:10
Важливо зрозуміти справжню мету замаху на Осмаєва, – Маломуж

Нападник, який скоїв замах на Адама Осмаєва та його дружину, до цього вів перемовини з добровольцями й зустрічався з відомими політиками. Є оперативна інформація, що зловмисник навіть мав зустрічі з деякими керівниками в Адміністрації Президента.

Про це заявив голова Служби зовнішньої розвідки України у 2005-2010 роках Микола Маломуж в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Дуже показово, що людина, яка скоїла замах на Адама Осмаєва, мала і паспорт України, і навіть ідентифікаційний код. Відтак, потрібно аналізувати, яку насправді функцію виконував нападник. Адже якби це був просто кілер, то він спробував би виконати своє завдання на відстані з першого разу, і не намагався б навіть говорити зі своєю жертвою», – прокоментував Маломуж.

Натомість, додає експерт, як стало відомо, нападник чотири рази встановлював контакт, вів якісь перемовини з добровольцями й зустрічався з відомими політиками. За словами Маломужа, є оперативна інформація, що нападник мав зустрічі навіть з деякими керівниками в Адміністрації Президента.

«Постає запитання, яка ж була справжня мета зловмисника? Адже якби він готувався виключно до замаху та вбивства, то в нього була б зовсім інша модель дій. Можливо, було намагання завербувати добровольців, можливо – інші формати дій. Тобто, тут є багато питань до контррозвідки», – зауважив Маломуж.

Відтак експерт підсумував, що в Україні постійно має проводитися комплекс заходів, який повинен забезпечити надійний захист в період війни.

«В Україні зараз існують передумови до постійного скоєння терактів, проведення спецоперацій ворога та проникнення агентури противника. Тому особливо зараз дуже важливо виявляти небезпечних осіб ще у процесі їх переміщення через кордон. Для цього повинні використовуватися сили розвідувальних органів, які отримують інформацію з-за кордону про спрямування до України осіб, які мають завдання на виконання подібних операцій», – констатував Микола Маломуж. 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 20:54 :40