Новини » Економіка 2 червня, 2017, 2:25
Рішення Стокгольмського арбітражу зекономило кожному українцеві по 1000 доларів, – експерт

Вчорашнє рішення суду – це вишенька на торті тих правильних рішень, важких переговорів, які провела держава на межі банкрутства у 2013-2014 роках. І я знаю, що все керівництво держави особисто брало участь в тому, щоб вирішити цю критичну проблему. І це величезне досягнення. Таким чином кожен громадянин України зекономив по 1000 доларів.

Таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Андрій Фаворов, директор компанії «Енергетичні ресурси України».

За словами експерта, рішення арбітражу не визначає сум, хто кому і скільки винен. Але воно визначає принципи, виходячи з яких арбітраж буде визначати відповідні суми.

«Якщо б арбітраж ухвалив, що пункт «бери і плати» легітимний і юридично обумовлений, то Україна мала б заплатити «Газпрому» близько 45 мільярдів доларів. Тобто, визнаючи цей принцип юридично нелегітимним, Україна уникає цих втрат», – зауважив пан Фаворов.

Іншою дуже важливою метою, на думку експерта, був реекспорт, адже Росія забороняла Україні перепродувати невикористаний газ. «Насправді цей пункт – «темна конячка» у рішенні. І це величезна перемога, величезне досягнення. Професіонали, які працюють у трейдингу газу і нафтопродуктів, розуміють потенційні позитивні наслідки цього рішення. Щоправда, це важко пояснити громадськості», – зізнався директор компанії «Енергетичні ресурси України».

Третій пункт – це ринкові ціни і у цьому випадку питання залишається наразі відкритим.

Стокгольмський арбітражний суд, за словами Андрія Фаворова, сказав, що тільки з 2014 року будуть рахувати ринкову ціну. «Тобто різниця ціни, за якою «Нафтогаз» купував газ у ті терміни в «Газпрому», порівняно з тим, що вони могли купити на біржі у Європі, і ця сума незрозуміла – чи вона буде у плюсах, чи в мінусах. Але йдеться про мільярд доларів, але вже не про 45, як раніше», – додав експерт.

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-09-19 17:50 :19