Новини » Економіка

Не треба шукати коштів на заміну мереж у світових і європейських банках, – Бабак

Заміна мереж водопостачання і водовідведення в українських містах має відбуватися не за рахунок кредитів від світових чи європейських банків. За кордоном, як правило, фінансування відбувається за рахунок випуску довготермінових корпоративних облігацій. Тобто це має бути внутрішній займ в облігаціях, які випускають водоканали, теплоенерго чи органи місцевого самоврядування.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK розповіла Олена Бабак, нардеп фракції «Самопоміч», коментуючи вирішення проблеми катастрофічного зношення мереж водовідведення та водопостачання в містах України.

Термін облігацій має співпадати з терміном експлуатації об’єкту. «Якщо це мережі, то, відповідно, облігації на 40-50 років. І тоді не буде такого великого навантаження на споживача уже сьогодні, бо він у певний період відшкодовує частку інвестицій», – пояснила механізм пані Бабак.

На переконання гості студії, жоден міський бюджет не спроможний на те, щоб виділити необхідні кошти на заміну мереж. Відтак потрібно уже сьогодні змінити фінансування і залучення нових інструментів для фінансування таких проектів.

«Я говорила з представниками уряду, головою комісії з цінних паперів щодо розвитку ринку корпоративних облігацій у контексті пенсійної реформи. Адже щоб запускати пенсійну накопичувальну систему, треба кудись інвестувати кошти. А у всьому світі накопичувальні пенсійні фонди працюють через інвестиції в тому числі в облігації у цінні папери, які випускають такі структури, які будуть працювати завжди. Вода, водовідведення будуть завжди і це справді дуже надійна інвестиція», – додала пані Бабак.

Loading...