Новини » Економіка

НБУ випустив пам’ятні монети із зображенням рідкісного хижака

Національний банку України ввів в обіг пам’ятні монети з нейзильберу та срібла номіналом 2 і 10 грн, із зображенням рідкісного хижака перегузні.

Про це йдеться в повідомленні на Facebook Музею новин Національного банку України.

«1 червня 2017 р. Національний банк України вводить в обіг пам’ятні монети з нейзильберу та срібла номіналом 2 і 10 гривень, присвячені рідкісному виду хижих ссавців родини Куницевих – Перегузні звичайній. Це зникаючий вид, занесений до Червоної книги України», – йдеться у повідомленні.

Зазначається, що перегузня обирає цілинні степи, тому поширена на території Запорізької, Донецької та Луганської областей. Живе у норах, на поверхню вилазить рідко, вночі або в сутінки. Живиться дрібними гризунами, птахами та їхніми яйцями, ящірками, а також соковитими плодами і ягодами.

Перегузня – єдиний хижак фауни нашої країни, що має строкате забарвлення, що поєднує чорні, жовті, білі смуги і пляму. Цю особливість на реверсі монет підкреслено кольоровим зображенням тварини (використано тамподрук). Поруч розташовано напис – назву Перегузні латиною «Vormela peregusna».

Художники: Володимир Дем’яненко, Наталія Фандікова. Скульптори: Володимир Дем’яненко, Святослав Іваненко.

 

Loading...