live
Новини » Економіка

Через 5 років Україна може сама забезпечувати себе газом, – експерт

Україна має найбільші запаси газу у Європі. Відтак, через 5-7 років країна може забезпечити не тільки власне споживання ресурсу, а й експортувати газ за кордон.

Таку думку висловив директор компанії «Енергетичні ресурси України» Андрій Фаворов в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Сьогодні трансгаз України отримує близько 2-2,5 мільярдів доларів від транзиту газу від російського «Газпрому до Європи. Проте Росія неодноразово заявляла, що до 2019 року побудує інший газолін в обхід Україні. Однак я вважаю, що Україні не потрібно зараз перейматися тим, що буде робити Росія. Головне завдання – це запропонувати конкурентні умови транзиту, а далі вже Росія сама вирішуватиме, чи користуватися ними», – прокоментував Фаворов.

До того ж, в Україні потрібно створити нормальні інвестиційні умови для розвитку газової індустрії, адже країна має найбільші запаси газу у Європі.

«Потрібно створити такі умови, щоб як приватні, так і державні компанії могли добувати таку кількість газу,щоб через 5-7 років Україна могла забезпечити не тільки власне споживання ресурсу, а й використати свою інфраструктуру для експорту газу за кордон», – наголосив експерт.

Сьогодні ж газовидобувній галузі в Україні заважає розвиватися дуже висока рента на видобуток палива, яка складає 28%.

«Україна – і так не надто стабільний регіон для інвестування та бізнесу. До цього ж, у нас ще й вимагають сплатити найвищі податки для видобутку газу. Так, проходячи усі регуляторні процедури, зокрема наша компанія витратила півтора роки, щоб привести на український ринок американську технологію видобутку 80-их років», – зазначив Андрій Фаворов.

Нагадаємо, Стокгольмський арбітражний суд задовольнив головні вимоги Києва у газовій суперечці між «Нафтогазом» і «Газпромом». Йдеться про контракт на постачання блакитного палива від 2009 року.

31 травня «Нафтогаз України» повідомив, що отримав окреме рішення Стокгольмського арбітражу у виробництві проти «Газпрому» за контрактом на постачання газу, в якому йдеться про скасування умови «бери або плати» і задоволена вимога про перегляд ціни в контракті на постачання газу. Loading...
Loading...
Loading...