Новини » Львів 1376

У подвір’ї храму Лазаря у Львові ймовірні захоронення жертв НКВС, – дослідники

Скріншот з відео

Сьогодні, 31 травня, на території колишнього шпиталю Лазаря на вул. Коперника, 27 у Львові, де за попередньою інформацією було виявлено людські останки, проведено попередній експертний огляд.

Про це повідомляє репортер ІА ZIK.

Ще з 80-х років минулого століття на території колишнього шпиталю Лазаря у Львові, де зараз розташована хорова школа «Дударик», регулярно проводять земляні роботи. Це вже третій випадок виявлення людських решток. Принаймні, так запевнив керівник хорової школи Дмитро Кацал.

«Ми неодноразово знаходили тут людські останки. Однак, розуміння й підтримки у влади щодо проведення якихось археологічного дослідження – досі не зайшли. Тому ми все залишили так, як воно й було. Та зараз постала потреба у зміцненні муру старої стіни, і нам обов’язково треба буде прокопати траншею на місці, де імовірно є захоронення. Зокрема, коли робітники почали ці земляні роботи, то майже одразу знайшли якісь останки. Поки ми не можемо ідентифікувати, чи це дійсно людські кістки, потрібна експертиза, та все ж копати далі без археологічного втручання ми не будемо», – розповів Дмитро Кацал.

Роман Гунда, голова правління Львівської обласної історико-просвітницької правозахисної організації «Меморіал», котрий оглянув це місце, вважає, що є великі шанси виявлення на території колишнього шпиталю великого числа захоронень часів злодіянь НКВС.

Скріншот з відео
Скріншот з відео

«В перші роки радянської влади на Україні НКВС боялося вивозити залишки вбитих людей за місто. Оскільки за теренами міста могли легко наштовхнутися на повстанські загони УПА. Тому залишки своїх злочинів закопували у місті. Зокрема, це можуть бути замордовані люди із тюрми на Лонцького, що є тут поруч. Тому є велика вірогідність того, що тут можуть бути останки людей», – сказав Роман Гунда.

У підсумку, археологи, представники КП ЛОР «Доля», які також були присутні на місці знахідки, запевнили, що ще влітку цього року проведуть фахові дослідження ділянки. Якщо дійсно будуть виявленні захоронення, то у найближчому часі буде проведена ексгумація останків.

 

Loading...
Loading...
Loading...