Новини » Економіка

У Нацкомісії, що встановлює тарифи, жоден член не є експертом, – Гаврилечко

У Національній комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) нема фахівців з житлово-комунального господарства – там нема жодного профільного експерта. Нема у її складі навіть фахівців з математики.

Про таке в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK заявив Юрій Гаврилечко, політичний аналітик та інженер, коментуючи катастрофічну зношеність мереж водопостачання і водовідведення у містах України та повсюдні аварії, пов’язані з цією проблемою.

Пан Гаврилечко зазначив, що навіть якщо довіряти інформації НКРЕКП про зношеність мереж, то стан справ не змінюється. «Як інженер можу сказати, що якщо щось зношене на 45%, то ремонт тут не допоможе, навіть капітальний – потрібна тільки заміна», – акцентував експерт.

Відтак Юрій Гаврилечко продемонстрував проблему застарілих мереж на прикладі Києва. «Є проблема, про яку майже ніхто не каже. Рік тому в нас відремонтували дорогу на проспекті Перемоги. А ви чули чи бачили попередні роботи із заміни інженерних мереж під цією дорогою? Нічого не бачили. Відповідно, всі гроші, витрачені з міського бюджету на цю дорогу, через деякий час перетворяться на попіл. Бо там будуть прориви через зношеність інженерних мереж», – вважає експерт-інженер.

Коли влада столиці каже про брак фінансування на заміну мереж, а саме 600 мільйонів доларів, то ці гроші можна знайти у міському бюджеті. «Це близько 16-17 мільярдів гривень. Давайте згадаємо: не було жодного року, щоб профіцит бюджету Києва не становив 2 мільярди. Не було проблем, щоб за ці гроші замінити тепломережі цілком – без залучення кредитів.

Але Київ не має навіть плану міста. За 25 років я знаю лише дві презентації розбудови міста. Остання була передбачена тільки до 2025 року. Тому якщо нема вирішення на стратегічному рівні, то її не буде взагалі», – підсумував експерт.

Loading...