Новини » Економіка

Реальна ціна газу для населення може бути втричі меншою, – аналітик

Якщо український уряд може встановлювати ринкову ціну на газ, то зараз немає жодних проблем, щоб зменшити цю ціну втричі, але залишити той самий тариф для населення. Натомість заміть 30 гривень, на відновлення мереж відраховувати 600 гривень.

Таку думку висловив політичний аналітик Юрій Гаврилечко в ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 09:00 – 11:00, 13:00 – 15:00 та 17:00 – 19:30) на телеканалі ZIK.

«Будь-які підрахунки показують те, що сьогоднішню ціну на газ можна зменшити втричі, адже реальна вартість газу для населення не 6879 гривень за 1 тисячу кубометрів газу, а 1,5 тисячі гривень. Тому очільники профільних міністерств та весь Кабмін разом з прем’єр-міністром просто брешуть усім», – наголосив політичний аналітик.

До того ж, зауважує нардеп Олена Бабак, абсолютно не зрозуміло, для чого імпортувати газ для потреб населення, якщо власний видобуток становить 14 мільярдів, а потреба населення, за інформацією уряду, є 13,9 мільярдів кубів газу.

«Виникає запитання, для чого тоді орієнтуватися на ціну імпортного газу, якщо власний видобуток повністю покриває потреби населення? Тому є очевидні проблеми з ціноутворенням тарифу. Постійний орієнтир на європейську ціну газу є проблемою для України в умовах платоспроможності населення. Адже коли по окремих регіонах України більш як 60% населення використовують субсидії, то орієнтуватися на європейську ціну як паритетну – не нормально!», – наголосила Олена Бабак.

Loading...