Новини » Суспільство

Львів у липні прийматиме нетиповий фестиваль австрійського композитора

13-15 липня Львів проживе з музикою Маттіаса Кендлінгера.

Австрійський композитор та засновник симфонічного оркестру K&K Philharmoniker Маттіас Георг Кендлінгер, фестиваль музики якого відбуватиметься у Львові від 13 до 15 липня, взагалі не має жодних застережень та страхів перед цією подією. Як зізнався «Львівській газеті», радість від очікування дійства в його душі переважає все інше.

Ідеться про фестиваль, який уже цільово відкриватиме для українського слухача музику Маттіаса Георга Кендлінгера. Для львів’ян ім’я цього композитора доволі знайоме. Щоправда, знають вони цього чоловіка радше як засновника австрійсько-українських симфонічних оркестрів K&K Philharmoniker, K&K Symphoniker та Українського національного хору «Львів». Причетні до музичного середовища скажуть, що Маттіас Георг Кендлінгер відомий як імпресаріо великих гастрольних проектів та диригент, що виступає зі своїми колективами у найкращих залах Європи.

Зокрема, як зауважив на зустрічі з пресою директор «Да Капо Україна» Олег Станкевич, лише за минулий рік K&K Philharmoniker дав 130 концертів у 16 країнах світу. Заснований Кендлінгером ще 15 років тому цей оркестр за час свого існування записав близько 40 CD та з десяток концертних DVD.

Уродженець Тіроля, що в п’ять років почав грати на акордеоні (бо на акордеоні грали його батько й дід) Маттіас Георг Кендлінгер свого часу так захопився виконавством, що вже за якихось 5-10 років міг зіграти будь-яку популярну мелодію на семи музичних інструментах, особливо танцювальну, до якої дуже лежала душа. Але у певний час перехотів займатися музикою професійно. І треба було потрапити до оперного театру на «Чарівну флейту», щоб світ його повністю перевернувся.

«Якщо перше враження від класичної музики не є добрим, то другий раз слухач на неї уже не піде, – зауважив Маттіас Георг Кендлінгер. – Мені пощастило настільки, що я не просто пішов слухати класичну музику і вдруге, і втретє, а пов’язав із музикою своє життя».

У Львові в рамках фестивалю прозвучать Кендлінгерові симфонічна поема «Блудний син», медитативна поема «Зцілення», увертюра до опери «Священик», симфонія «Маніпуляція», концерт для фортепіано «Лариса» (який композитор присвятив своїй дружині), концерт для віолончелі та фортепіано №1 та ранні твори для акордеону та струнного секстету, які композитор написав у віці між своїми 17-ма та 22 роками. Зауважимо, що йдеться насамперед про музику тональну, мелодійну, що перебуває між класикою та музикою до кінострічок.

Цікаво, що фестиваль заплановано як щорічний. Маттіас Георг Кендлінгер, який 80 відсотків свого часу присвячує сьогодні саме написанню музики, має намір щоразу готувати для нього нову програму. Цікаво й те, що такий фестиваль – коли композитор організовує подію з метою популяризації власної музики – не є типовим не тільки ні для України, ні для Європи.

«Я не роблю те, що типове, – усміхнувся композитор. – Мені завжди подобалося робити щось нове».

Loading...