Новини » Економіка 31 травня, 2017, 16:06
Блокада торгівлі з ОРДЛО позитивно вплинула на український ринок вугілля, – Герус

Блокада позитивно вплинула на український ринок вугілля. Зокрема, держава припинила безкоштовні поставки електроенергії у «ЛНР», низка станцій за кілька місяців змогли перейти на тверде паливо газової групи. Вдалось диверсифікувати джерела поставок антрациту.

Таку думку в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня 13:00–15:00 та 17:00–19:30 на телеканалі ZIK) висловив енергетичний експерт Андрій Герус.

Блокада торгівлі з ОРДЛО змінила ринок вугілля у кращу бік. Адже найперше – припинено безкоштовну поставку електроенергії в так звану «ЛНР». Україна, практично, безкоштовно віддавала близько 200 мільйонів гривень щомісяця.

«Окрім того, низка станції, які не могли переобладнатися з антрациту на вугілля газової групи протягом трьох років, зробили це вже за кілька місяців. Постає питання: чому це не відбувалося раніше?», – запитує Герус.

Також Україні вдалось диверсифікувати джерела поставок антрациту, тож ми стали незалежними від якоїсь однієї території.

«У нас відбуваються поставки із Південної Африки. Так, надходження з Росії є і досі, однак тепер ми маємо різні джерела і не залежимо від когось одного», – розповів експерт.  

Та найбільша проблема із російським вугіллям полягає у тому, що платитимемо за нього за «ротердамською» ціною, плюс доставка морем і перевалка у порту. Хоча насправді воно із Ростовської області.

«Тож ціна повинна бути адекватною і справедливою», – вважає Герус.

Та як би там не було, ситуація із вугіллям в Україні – непогана. Оскільки у нас профіцит вугілля газової групи, із першого квітня держава запустила експорт електроенергії у Молдову.

«Тож маємо усі можливості і ресурси забезпечити себе і ще й експортувати в інші країни. До опалювального сезону залишається чотири-п‘ять місяців. За цей час маємо забезпечити вугіллям на складах. При грамотному плануванні я не бачу жодних проблем, щоб ми не пережили наступну зиму. Вони почнуться якщо раптом чиновники прокинуться восени і зима знову настане несподівано. У нас взагалі дивна ситуація, коли міністри ставлять собі в заслугу належне обслуговування громадян в осінньо-зимовий період. У всіх нормальних країнах – це буденна річ, а у нас – подвиг», – зазначив Андрій Герус.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-03-26 08:28 :02