Новини » Світ 30 травня, 2017, 10:49
Зміна клімату може збільшити температуру у містах на 8 °C, – нідерландські вчені

Під впливом глобального потепління і локального міського нагрівання, у деяких містах світу температура може підвищитися на 8 °C до 2100 року, попереджають науковці.

Таке підвищення температуру матиме згубні наслідки для здоров’я міських мешканців, позбавить компанії і галузі здібних працівників, а також чинитиме тиск на природні ресурси, такі як вода, – інформує видання The Guardian.

Це проекція створена на основі припущення про найгірший сценарій: викиди парникових газів продовжать зростати протягом всього XXI століття.

Чверть найбільш населених міст, у цьому випадку, побачить підвищення температури на 7 °C або й більше до кінця століття, йдеться у дослідженні, опублікованому у журналі Nature Climate Change.

Майже 5 °C від загального підвищення температури спричинить глобальне потепління.

Решта відбудеться унаслідок так званого ефекту «міського теплового острова», яке відбувається тоді, коли парки, греблі і озера, які мають охолоджуючий ефект, замінюються на бетон і асфальт, роблячи міста теплішими за їхнє оточення, кажуть дослідники.

«Топ 5 % за чисельністю населення міст побачить збільшення температури на 8 °С і більше», – сказав співавтор дослідження Франсиско Естрада з Інституту екологічних досліджень у Нідерландах.

Естрада і команда вчених використовували різні проекції середнього планетарного потепління, у поєднанні з ефектом міського теплового острова і потенційними загрозами, щоб оцінити майбутній вплив зростання температур на міста.

Середнє місто втрачатиме від 1,4 % до 1,7 % ВВП у рік до 2050 року і від 2,3 % до 5,6 % до 2100 року, дійшли вони висновку.

«Найгірші втрати можуть становити приблизно 10,9 % ВВП до 2100 року», – написала команда.

Міський тепловий острів «значно» підвищує температури міста і збільшує економічні втрати від глобального потепління, додали вчені.

Це означає, що локальні дії по скороченню ефекту, наприклад, посадка дерев або охолодження дахів і тротуарів, можуть значно обмежити потепління і мінімізувати витрати.

Міста займають близько 1 % поверхні Землі, але виробляють близько 80 % валового світового продукту і є споживачами близько 78 % енергії у світі, кажуть дослідники.

Вони виробляють понад 60 % світових викидів діоксиду вуглецю у результаті спалювання вугілля, нафти і газу.

Для останнього дослідження дослідники використовували дані 1692 найбільших міст світу за період з 1950 по 2015 рік.

Переклад з англійської Оксани Вергелес, для ІА ZIK

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-19 04:54 :00