Новини » Суспільство 29 травня, 2017, 0:37
Україна зіштовхнулась із катастрофічним дефіцитом медсестер

В Україні спостерігається дефіцит медсестер.

 Про це повідомляє ТСН.

На маніпуляції, уколи та крапельниці, розмови з пацієнтами та родичами у кожної медсестри йде вся її робоча зміна. Cаме медсестри – це основа будь-якої лікарні. Молодший та середній персонал у білих халатах – це 75% співробітників.

За офіційно статистикою, сьогодні українцями опікуються десь 400 тисяч медсестер. Вакантних місць у лікарнях є близько 19 тисяч. Утім, лікарі називають іншу цифру: насправді охорона здоров’я потребує ще сто тисяч медичних сестер. Цей дефіцит тільки збільшуватиметься.

«В ідеалі, щоб ця сестра займалась виключно одним пацієнтом. При чому займалась не протягом 24 годин, а 12 годин. Це тому, що людина втомлюється і збільшується вірогідність помилок тощо», – переконаний завідувач відділенням інтенсивної терапії новонароджених Сергій Чернишук.

В середньому сестра за зміну намотує кімнатою у 50 квадратів до 10 кілометрів.

За словами Чернишука, за останні півроку з чотирьох медсестер, які прийшли працювати у відділення, троє вже звільнилися. Одна з причин – недостатній рівень зарплатні. Медики були просто шоковані, коли дізналися, що навіть найкращі зразки рукавичок через мікроперфорацію порпускають кров на долоні у 20% випадків. За такі ризики медсестри отримують мізерні гроші. Низькі зарплати у лікарнях – це основна причина, чому у цій бюджетній сфері такий шалений дефіцит кадрів. Для прикладу, у Польщі медсестра заробляє 20−23 тис. гривень, у Німеччині – 72,5 тис. гривень, у Британії – 117 тис. гривень.

Проте просто грошима проблему не вирішити. Гроші – у мотивації стоять не на першому місці. На першому місці стоїть прийняття рішень, більше свободи вибору. На жаль, наразі не існує методів, які б заохочували залишатися у професії. Утім в Україні вже прямують європейським шляхом. Медсестра має бути з вищою освітою.

 

* Якщо Ви знайшли помилку в тексті новини, виділіть її та натисніть Ctrl+Enter.
реклама
більше новин
Top
2019-10-23 08:54 :34