Новини » Політика

Іноземні організації не надали Україні жодної інформації про рахунки клану Януковича, – Матіос

Анатолій Матіос

Ані Інтерпол, ані ЦРУ чи інші подібні міжнародні організації не підлаштовуватимуться під наше неякісне законодавство, особливо, враховуючи, що більшості із них байдуже на справу Януковича. Однак слід зазначити, що за три роки жодна із міжнародний інституцій не надала інформації про трансакції економічних злочинців з оточення президента-втікача. Тож ми не можемо існувати із ними на рівних.

Таку думку в ефірі програми «HARD з Влащенко»(в ефірі о 19:30-20:30 на телеканалі ZIK) висловив головний військовий прокурор країни Анатолій Матіос.

Рішення Інтерполу зняти із розшуку Януковича та інших чиновників з його часів свідчить, що жодна міжнародна коопераційна служба не буде підлаштовуватись під неякісно прописане українське законодавство.

«Для чого виписка про те, що людина має бути оголошеною у міжнародний розшук, якщо усі знають, що він, нібито, живе у Ростовській області, а його«компанія» перебуває на території Російської федерації? Тож законодавцям варто змінити цю норму замість того, щоб довбати тих, хто не може цього зробити», – вважає Матіос.

Адже, на думку прокурора, у Європолі чи Інтерполі сидять люди, «яким абсолютно байдуже» на усі ці справи. Однак за останні три роки такі міжнародні інстанції жодного разу не пішли нам на зустріч, у провадженнях щодо економічних злочинців. Тож тут важко говорити про будь-які рівні стосунки.

«Вимоги чинного світового законодавства, яке ратифіковане і Україною,  повинні виконуватись. Та за три роки по всіх економічних злочинах, жодна з іноземних юрисдикцій – будь то Люксембург, Франція, Британія чи Швейцарія –не надали відповідей про банківські трансакції людей, які виводили гроші, на кшталт Арбузова, Клименка і їм подібних. Тож, якщо нема зворотнього зв’язку, а Україна прирівнюється до держави четвертого рівня, як ми повинні співіснувати?», – наголосив він. Тож, українцям варто покладатися лише на власні сили. 

Дивіться повний випуск програми «HARD з Влащенко»: Анатолій Матіос

Loading...